www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 09 kwiecień 2020
 
 
23. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ZBLEWIE - RELACJA Drukuj E-mail
poniedziałek, 19 styczeń 2015W dniu 11 stycznia 2015 roku w Zblewie odbył się 23. finał WOŚP. Tak to już 23 lata Orkiestra Jurka Owsiaka z sukcesami gra niosąc pomoc potrzebującym.


Zblewiacy grają z WOŚP niemal od samego początku. W tym roku mamy „oczko”: – zagraliśmy 21. raz. Czas leci szybko i nieubłaganie, ale serca mieszkańców Zblewa cały czas gotowe są nieść pomoc potrzebującym. W tym roku Orkiestra grała zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Celem 23. finału jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Od wczesnych godzin rannych po wieczór ulicami Zblewa podążali wolontariusze, którzy zbierali środki na pomoc dzieciom i starszym. Nie zawiedli się. Cały dzień zbiórki przyniósł pokaźną sumę pieniędzy, którą z radością przekazaliśmy Fundacji Jurka Owsiaka.

Dzień finału obfitował też w różne atrakcje. Od godziny 15.30 na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie grano, śpiewano i bawiono się tak, aby zachęcić wszystkich do pomocy.

Tegoroczny finał był finałem artystyczno-sportowym. Swymi występami artystycznymi zachwycili nas uczniowie klas pierwszych SP, którzy zatańczyli dla Orkiestry.

Po tym wspaniałym pokazie wystąpiły Julia Wiśniewska oraz Kasia Świtała, które wprowadziły nas w muzyczny nastrój śpiewając kilka uroczych piosenek.

O godzinie 16 rozpoczął się pokaz sportowy w wykonaniu uczniów naszej szkoły, począwszy od maluchów, po ostatnie klasy gimnazjum. Zaczęło się od akrobatyki w wykonaniu najmłodszych pod kierunkiem Pani Ewy Ossowskiej. Zaraz po nich na rolkach wystąpił zespół Dark Angels prowadzony pod okiem Pani Olimpii Godlewskiej. Gimnazjalni koszykarze prowadzeni przez Panią Agnieszkę Bednarek dali popis, „czarując” piłkę i pokazując różne triki. Zaś dziewczyny prowadzone przez Panią Justynę Prychłę pokazały co to aerobik na wysokim poziomie. Po tych występach nadszedł czas na „wojowników” spod znaku kickboxingu prowadzonych przez Pana Przemysława Rekowskiego. Po tym pełnym pasji pokazie sztuk walki przyszedł czas na coś niesamowitego – YoYo. Yoyo – to taka „prosta” zabawka, przy pomocy której cuda wyczyniali nasi uczniowie Przemek Bara i Radek Wąs. Kolejny punkt programu to muzyka – uroczą piosenkę zaśpiewały uczennice klasy 1A gimnazjum – Anastazja Mokwa, Kasia Świtała, Agata Jędrzejewska oraz Patrycja Freda. Po muzycznym wprowadzeniu przyszedł czas na tańce – nastąpił pokaz taneczny w wykonaniu zespołu Black Angels pod okiem Pani Iwony Konieczki.

Następnie zagrał zespół „Czarnanuta” z Borzechowa. Ten rodzinny zespół rozruszał tłumnie zgromadzoną publiczność, która przez niemal godzinę bawiła się przy muzyce. W czasie koncertu wylosowany został „Rower Jurka” – specjalna nagroda, która trafiła w ręce jednej z naszych uczennic.

Muzyczne granie nie zakończyło się wraz z występem zespołu. Zaraz po nim na scenie pojawił się Pan Krzysztof Gdaniec, który porwał publiczność żywymi piosenkami.

Po wpadających w ucho melodiach przyszedł czas na odrobinę tańca towarzyskiego W wykonaniu Martyny Eich i Marcelego Skrzypczaka oraz Aleksandry Skrzypczak i Mariusza Kurkiewicza

Następnie na scenie pojawiły się nasze wspaniałe AEROKOCIEWIANKI, które pod okiem Pani Ewy Ossowskiej dały pokaz niesamowitego hartu ciała i pogody ducha. Przyznam z nieukrywaną zazdrością, że chciałbym posiadać taką kondycję, jak te Panie.

Po rewelacyjnym pokazie aerobiku wystąpiła Agata Jędrzejewska, aby poruszyć salę uroczą piosenką.

Przyszedł czas na ruch – na scenę wbiegł Pan Kamil Domaszk wraz ze swoimi znajomymi, aby pokazać co to ZUMBA. Pokaz tego dynamicznego sportu całkowicie wciągnął zebranych na sali gości i uczniów, którzy ochoczo dołączyli do zabawy.

Po pokazie Zumby ponownie wprawili nas w zachwyt Martyna Eich i Marcel Skrzypczak oraz Aleksandra Skrzypczak i Mariusz Kurkiewicz, którzy zaprezentowali się tym razem w tańcach latino.

Kolejnym punktem programu był występ naszej uczennicy Klaudii Stefańskiej, która zaśpiewała piękną kolędę, wprowadzając nas w spokojny nastrój. Nastrój ten podtrzymała Kasia Marks, która również postanowiła zaśpiewać dla Orkiestry.

Na zakończenie szkolna Schola pod kierunkiem Pani Blandyny Czaja zaśpiewała kilka kolęd, aby przygotować gości na finał – światełka do nieba.

Jednakże występy artystyczne nie były jedynymi atrakcjami finału. Nasi goście mogli zbadać sobie ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Czekała też na nich sala absolwenta przygotowana przez Panią Iwonę Trzebiatowską, plac zabaw dla maluchów, dmuchany zamek oraz malowanie twarzy, które koordynowała Pani Beata Kośnik.

Pyszne ciasto można było zjeść w kawiarence umieszczonej w świetlicy szkolnej, a prowadzonej przez naszych uczniów pod czujnym okiem Pani Justyny Pochylczuk. W przerwach między występami odbywały się licytacje różnych gadżetów, które otrzymaliśmy od życzliwych mieszkańców Zblewa i okolic, prowadzone przez Panią Ewę Ciecholewską - Litzau.

Podsumowując 23. finał chciałbym powiedzieć, że serca Zblewiaków są pełne miłości i chęci niesienia pomocy.

Dzięki Waszej szczodrości udało nam się zebrać 7651, 18 zł oraz 154, 45 euro, za co ja i Jurek Owsiak serdecznie Wam dziękujemy.

Dobroczyńcy i Przyjaciele WOŚP:

    Agencja Ubezpieczeniowa Karczewski s.c.,

    Bank Spółdzielczy w Skórczu Oddział w Zblewie,

    Bar „U szofera,”

    Cukiernia Piekarnia Piotr Kropidłowski,

    Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie,

    Firma Begier Meble,

    Firma P.H.U „Zarex” - Żaneta Szulc,

    Firma S.H.U. „Radex” – A.L. Wąs,

    Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie,

    Gościniec Konopielka,

    Grill Bar Kebab Jolanta Miler,

    Grzegorz Młyński,

    Hotel – restauracja „ Hubertus” – Rokocin,

    Klasa Va i Vb ZSP w Zblewie,

    Myjnia bezdotykowa Kondysiak,

    Ośrodek Wczasowy „Twardy Dół”,

    Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "HEROLD" Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold,

    Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Restauracja „K2” w Borzechowie,

    Restauracja „Pod Kasztanami”,

    Salon urody Angelika - Angelika Szyszka,

    Urząd Gminy Zblewo.Autorzy Orkiestrowych WYPIEKÓW:

    Marta Arendt,

    Pani Ewa Barczyńska,

    Pani Małgorzata Bednarska,

    Karolina Blok,

    Pani Janina Czapla,

    Pani Barbara Dolna,

    Adriana Fojut,

    Karolina Fojut,

    Pani Kamila Kozub,

    Klaudia Kruk,

    Marta Libera,

    Pani Stefania Łukowska,

    Pani Monika Paska,

    Krystyna Raczkowska,

    Pani Krystyna Sikora,

    Pani Julieta Skrzypczak,

    Pani Karolina Sobiechowska,

    Pani Monika Stanek,

    Pani Joanna Suberlak,

    Pani Angelika Szyszka,

    Pani Joanna Tyda,

    Pani Izabela Zagórska,

    Pani Anna Zielińska.

Grzegorz Młyński


ZDJĘCIA  - JACEK GADECKI

Inne zdjęcia ze zblewskiego finału - przejdź


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!