www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 06 sierpień 2020
 
 
POLICJANCI BADAJĄ SPRAWĘ TRZECH POŻARÓW W BIAŁACHOWIE Drukuj E-mail
poniedziałek, 19 styczeń 2015


W nocy z piątku na sobotę policjanci ze Zblewa otrzymali zgłoszenie o trzech pożarach w miejscowości Białachowo. W każdym z przypadków paliły się zabudowania gospodarcze.
Nie było ofiar w ludziach. W związku ze sprawą podpaleń funkcjonariusze zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Zblewo. Nieletni został przekonwojowany do policyjnej izby dziecka. Obecnie śledczy badają okoliczności tej sprawy.

Podczas minionego weekendu dyżurny starogardzkiej komendy został poinformowany o 3 pożarach w miejscowości Białachowo. Do pierwszego z nich doszło w piątek kilka minut przed godziną 21. O kolejnych płonących budynkach policjanci zostali zaalarmowani w sobotę około godziny 2:30 i 5:30. Za każdym razem paliły się zabudowania gospodarcze. Na szczęście nie było ofiar w ludziach. Pracujący na miejscu policjanci natychmiast zajęli się ustalaniem wstępnych okoliczności tych pożarów.

W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ze Zblewa znaleźli na polu ślady obuwia, które doprowadziły ich do jednego z budynków. Tam zatrzymali 16-latka, który był widziany podczas akcji gaśniczej i może mieć związek z podpaleniami.

Na miejsce dotarł również przewodnik z psem, który podjął trop i doprowadził w miejsce, gdzie wcześniej zatrzymano nieletniego.

Policjanci przewieźli chłopaka do posterunku w Zblewie, gdzie został przesłuchany. Po wykonaniu czynności procesowych nieletni trafił do policyjnej izby dziecka. W niedzielę od samego rana na miejscu pożarów pracował policyjny technik oraz biegły ds. pożarnictwa, którzy wykonali szczegółowe oględziny spalonych budynków.

Za spowodowanie pożaru zagrażającego życiu, zdrowiu lub mieniu w wielkich rozmiarach grozi do 10 lat więzienia. W przypadku nieletnich sprawców decyzję podejmuje sad rodzinny. Dzisiaj 16-latek został doprowadzony do sądu rodzinnego, który zadecydował o jego umieszczeniu w schronisku dla nieletnich, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.
 

st. asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33
logo.jpg
www.starogardgdanski.policja.gov.pl
 BIP KPP Starogard Gd.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!