STRONA GŁÓWNA
niedziela, 20 październik 2019

HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY ZBLEWO Drukuj E-mail
poniedziałek, 09 luty 2015

W sobotę 31 stycznia 2015 r. w sali gimnastycznej w Kleszczewie odbył się halowy turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Zblewo. Turniej ten przeznaczony był tylko dla mieszkańców Gminy Zblewo.

Uczestniczyło w nim 8 zespołów podzielonych na dwie grupy A i B. W grupie A rywalizowały drużyny: Orzeł Radziejewo, Meteor Pinczyn, Sokół Zblewo oraz Old Boys Zblewo. W grupie B grały: LZS Bytonia, Sparta Kleszczewo, Sławek Borzechowo oraz Zarex Bytonia.

Grano każdy z każdym w grupie i po meczach eliminacyjnych grano finały.

4 - LZS Bytonia - 3 pkt

W meczach finałowych grano w następujący sposób: czwarty zespół z grupy A grał z czwartym zespołem z grupy B, trzeci zespół z grupy A grał z trzecim z grupy B itd. Z powodu kontuzji i do dalszych gier nie przystąpiły zespoły Old Boys oraz Zarexu Bytonia, więc o miejsca V – VI grały drużyny Orła Radziejewa oraz LZS Bytonia.

Po ciekawym meczu zwyciężyła drużyna z Bytoni 5-2. W meczu o III miejsce grały drużyny z Pinczyna i Borzechowa. I tu także nie obyło się bez woli walki i ducha fair play. Ostatecznie wygrała drużyna Meteor Pinczyn 2-1 i zdobyła III miejsce.

W finale spotkały się najlepsze drużyny tego turnieju: Sokół Zblewo oraz Sparta Kleszczewo. Po regulaminowym czasie był remis 1-1, więc zarządzono rzuty karne i w nich lepszy był Sokół Zblewo. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, natomiast zespoły z miejsc I – III medale.

Królem strzelców został Wiesław Bielang, najlepszym bramkarzem Remigiusz Litkowski, natomiast najwszechstronniejszym zawodnikiem wybrany został Dawid Wesołowski.

Turniej ten odbył się dzięki wsparciu Wójta Gminy Zblewo Artura Herold i tu składam serdeczne podziękowania. Również dziękuję panu Leszkowi Burczykowi, który uświetnił uroczystość zakończenia turnieju. Wszyscy mamy nadzieję, że następny taki turniej odbędzie się budowanej hali w Zblewie.