www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 09 sierpień 2020
 
 
BORZECHOWO. Mistrzowie Kodowania są wśród nas… Drukuj E-mail
środa, 11 luty 2015


Od kilku tygodni spotykamy się z kampanią telewizyjną dotyczącą programu „MISTRZOWIE KODOWANIA”.  Mistrzowie kodowania są również wśród uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie. Spoty telewizyjne mówią o nas, o 8 uczniach szkoły podstawowej i 6 uczniach gimnazjum, o naszej ciężkiej pracy, naszych zainteresowaniach i pasjach. 

Kampania „Poznaj Mistrzów Kodowania” obejmuje 6 spotów telewizyjnych. Każdy przedstawia prawdziwą historię osoby biorącej udział w programie, która opowiada o swoich marzeniach, pasjach i doświadczeniach związanych z kodowaniem. Celem kampanii jest promocja nauki programowania i pokazanie, że może być ono dobrą i rozwijającą zabawą, która w przyszłości może rozwinąć się w pożyteczną pasję i pomóc dzieciom odnaleźć się w świecie nowych technologii.


Borzechowscy Mistrzowie Kodowania podczas cotygodniowych spotkań doskonalą umiejętność programowania w środowisku Scratch.  Podczas zmagań z "duszkami" uczniowie nawiązują nowe przyjaźnie i zgłębiają tajniki programowania, które mimo iż jest bardzo trudne, przynosi sporo satysfakcji. Na naszym koncie mamy już sporo aplikacji, gier i projektów.
Wkrótce na naszej stronie internetowej (http://zspborzechowo.pl) ukażą się pierwsze autorskie projekty uczestników tego programu. Więcej informacji o programie: http://mistrzowiekodowania.pl.

Zachęcamy wszystkich do programowania. Języki programistyczne nie są już tylko domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!