www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 30 wrzesień 2020
 
 
PROJEKTY. Zblewo - siłownia zewnętrzna, Piesienica - miejsce rekreacji Drukuj E-mail
wtorek, 24 marzec 2015
Jest już wiosna. Słońce, temperatura na plusie i gwar ptaków sprawiają, że mamy ochotę wyjść na świeże powietrze i rozruszać kości. Na zebraniu wiejskim w Jeziercach mieszkańcy zakomunikowali nam, że oddana do użytku w ubiegłym roku siłownia zewnętrzna, z placem zabaw cieszy się dużym powodzeniem. Takie place z siłowniami zewnętrznymi pojawiły się również w miejscowości Piesienica i Zblewo...

W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania 413 „wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” zrealizowano pod koniec ubiegłego roku dwa projekty: „Budowa siłowni zewnętrznej w miejscowości Zblewo” i Miejsce rekreacji i czynnego wypoczynku dla dużych i małych w Piesienicy” .

W miejscowości Zblewo na placu przy parkingu usytuowanym przy ul. Kościelnej zamontowano 6 urządzeń (stoper-narciarz, stoper-motyl, wioślarz, huśtawka rowerek, nordic walking) .

W miejscowości Piesienica na placu przy świetlicy wiejskiej i na Skwerze Małgorzaty Hillar zamontowano 5 urządzeń siłowni zewnętrznej oraz zestaw zabawowy: wieżę ze zjeżdżalnią, drabinką i pomostem.

Nasi mieszkańcy, ci starsi, młodzież i dzieci już w pełni korzystają ze sprzętu. Widać na twarzach uśmiech. Jest zapał do ćwiczeń. Dodatkowa godzina ruchu na świeżym powietrzu na pewno poprawi nasze samopoczucie i wzmocni naszą kondycję.

Siłownie zewnętrzne cieszą się wielkim powodzeniem. Mieszkańcy następnych miejscowości w gminie również domagają się takich placów.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!