www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 31 maj 2020
 
 
Wiosenne konkursy plastyczne w zespole szkół w Kleszczewie Kościerskim Drukuj E-mail
niedziela, 12 kwiecień 2015W marcu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w następujących konkursach plastycznych:


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego każdy od Ciebie wymaga”. Organizatorem jest jak co roku Państwowa Straż Pożarna. W konkursie szkolnym nagrodzone zostały prace uczniów:

Klasy I-III SP
I miejsce – Patrycja Paprocka kl.III

Klasy IV –VI SP
I miejsce – Magdalena Buczkowska kl.IV
II miejsce – Oliwia Porazik kl.IV
III miejsce – Roksana Richert kl.IV


Warsztaty plastyczne w szkole


Wszystkie nagrodzone prace uczestniczyły w konkursie w etapie powiatowym XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga” w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd, gdzie praca Patrycji Paprockiej została nagrodzona i przeszła do etapu wojewódzkiego. Organizatorzy konkursu szkolnego – Hanna Herman i Mirela Trawicka

Konkurs na Pisankę Wielkanocną.
Szkolny Konkurs na Pisankę Wielkanocną skierowany był dla uczniów szkoły podstawowej. Dzieci wykonały pisanki przestrzenne w różnych technikach. Pracowały na lekcjach plastyki, jak i w domach. Pomysły były przeróżne. Laureatami konkursu szkolnego zostali :
Cezary Bahr kl.IV
Roksana Richert kl.IV
Dominik Berak kl.V
Oliwia Porazik kl.IV
Julia Szatkowska kl.IVPisanki zdobiły przez kilka dni hol naszej szkoły budząc zainteresowanie społeczności szkolnej i gości.
Uczniowie klasy IV wykonali również dodatkowo pisanki które uczestniczyły w XI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd. Pisanka Roksany Richert została nagrodzona w tym konkursie.
Poza Roksaną, w konkursie ogólnopolskim udział wzięli także: Julia Szatkowska, Julia Bujak, Oskar Cabaj i Oliwia Porazik. Ich prace były również pomysłowe i ciekawe.Roksana Richert kl. IV SP. Nagroda w XI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie na Pisankę Wielkanocną. Organizator konkursu - Hanna Herman.

Konkurs plastyczny pt. „Stacja drogi krzyżowej”
Tematyką tego konkursu była wybrana przez ucznia droga krzyżowa. Obowiązkowym elementem w pracy była scena związana ze stacją drogi krzyżowej oraz charakterystyczne miejsce Kociewia. Podjęliśmy ryzykowną decyzję, postanowiłyśmy przygotować płaskorzeźbę w gipsie. Decyzja była ryzykowna, gdyż dziewczęta w tej technice pracowały po raz pierwszy.
W konkursie tym na etapie szkolnym nagrodzone zostały dwie uczennice z klasy III gimnazjum:
Justyna Cesarz
Kasia Moszczyńska

Obie prace reprezentowały naszą szkołę w XI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym „Stacja drogi krzyżowej” organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gd.
Justyna Cesarz została laureatką w XI Ogólnopolskim Kociewskim Konkursie Plastycznym „Stacja drogi krzyżowej”.Justyna Cesarz kl.III gim. płaskorzeźba w gipsie – „Stacja III Pan Jezus upada pod krzyżem po raz pierwszy”. W tle Kościół Parafialny w Keszczewie Kościerskim.

Organizator konkursu - Hanna Herman
 
wstecz
 
Top! Top!