www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 30 wrzesień 2020
 
 
Ten niezwykły podróżnik urodził się w Zblewie, a dzieciństwo spędzał w Białachowie! Drukuj E-mail
sobota, 18 kwiecień 2015


Dnia 16 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie odbyło spotkanie autorskie ze znanym podróżnikiem Rafałem Kośnikiem pochodzącym, jak to określono w zaproszeniu, z Kociewia.
Przybyli na to spotkanie nie mogli się nudzić. Pan Rafał bardzo ciekawie opowiadał o swoich dwóch ekstremalnych wyprawach do Amazonii, wyświetlając oczywiście zdjęcia i filmiki (dziś bez ilustracji żadna opowieść na nikim nie zrobi wrażenia). Ekstremalnych to wcale nie określenie na wyrost. Już widząc Amazonię z Amazonką na ekranie telewizora przechodzi nas dreszcz emocji, lęku, wydziela się adrenalina  i trudno nam sobie wyobrazić, że ktoś się rzuci sam, by poznać tę krainę w kajaku, a następnie w indiańskiej łodzi. Po opowieści i prezentacji zdjęć podróżnik odpowiadał na liczne pytania, a następnie składał autografy w książce pt. "AMAZONIA PIEKIELNE PIĘKNO " - piekielne piękno" w podtytule "Kiedy przygoda zderza się z życiem". Autorami tej pozycji są Rafał Kośnik i jego żona Sylwia. O spotkaniu i książce napiszę wkrótce więcej, gdyż obecnie książka jest w czytaniu. Szerszy materiał na stronie Zblewa i w "Kurierze Zblewskim" należy się nie dlatego, że ten wysportowany drągal jest nie tylko niesamowitym podróżnikiem, ale... i tu zaskoczenie – właściwie zblewiakiem, a jego pierwszą Amazonią było Białachowo. Zapytałem go o więcej informacji na ten temat e-mailem. Oto odpowiedź:

Wczorajsze spotkanie było dla mnie bardzo przyjemne. (...). Mój związek z Białachowem jest bardzo bliski, tak jak była mi bardzo bliska już nieżyjąca babcia od strony mamy Maria Tomczak. Praktycznie większość mojego dzieciństwa spędziłem w tym miejscu. Przyjeżdżałem tam na wszystkie wakacje. W Zblewie natomiast się urodziłem i mieszkałem pierwszy rok swojego życia. (...) 

Tadeusz Majewski

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!