www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow W świecie poezji dziecięcej po raz jedenasty w Pinczynie
sobota, 04 lipiec 2020
 
 
W świecie poezji dziecięcej po raz jedenasty w Pinczynie Drukuj E-mail
poniedziałek, 04 maj 2015


27 kwietnia 2015 r. jak co roku, już po raz jedenasty w naszym przedszkolu odbył się Gminny Przegląd Recytatorski pod hasłem „W świecie poezji dziecięcej”.


Przegląd ten adresowany jest do wszystkich przedszkolaków z naszej gminy, a jego celem jest propagowanie literatury dziecięcej, zacieśnianie integracji wśród przedszkolaków oraz wyszukiwanie recytatorskich talentów.

Oprócz przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Pinczynie podziwialiśmy dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie oraz Zespołów Szkół Publicznych w Borzechowie, Kleszczewie i Bytoni i Zblewie. Łącznie zaprezentowało się 34 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Dzieci wykazały się wielkim talentem i odwagą, a ewentualną tremę rozładowywał sympatyczny kurczak Tweety, który odprowadzał małych artystów i częstował ich cukierkami.


Dzieci wraz z rodzicami lub wychowawcami wybierają na tą okazję wierszyki z poezji dziecięcej. Mali artyści przygotowali przeróżne wiersze, jednak największą popularnością cieszyły się wierszyki autorstwa Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy.


Na widowni oprócz przedszkolaków, opiekunów i rodziców występy dzieci podziwiali również zaproszeni goście: sołtys wsi Pinczyn, Pani Irena Szulkowska, ks. wikary parafii Pinczyn Mariusz Malejko oraz dyrekcja Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie w osobach Pani Dyrektor Iwony Loroch oraz Pani Wicedyrektor Alicji Przybylskiej.


Wszystkie występujące dzieci zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci puzzli, naklejek, słodyczy oraz książeczek. A mogliśmy to uczynić dzięki hojności naszych sponsorów, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Zblewo, Artur Herold, Pan Mariusz Tuchlin – firma Dekpol, Pan Henryk Smukała – firma Metal-Hesz oraz Pan Rafał Kosiedowski – firma Elpol. Dziękujemy naszym sponsorom, którzy po raz kolejny wyciągnęli do nas pomocną dłoń.
Między występami znalazł się czas na wspólne zabawy muzyczno-ruchowe, a na koniec tego niezwykłego spotkania na wszystkie strudzone recytowaniem przedszkolaczki czekał poczęstunek.

Ten dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci.


Bożena Nadolska
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!