www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 23 luty 2020
 
 
UKS w Borzechowie przystąpił do II edycji programu MULTISPORT Drukuj E-mail
środa, 10 czerwiec 2015
Uczniowski Klub Sportowy przy Publicznej Szkole Podstawowej w Borzechowie przystąpił do drugiej edycji programu MULTISPORT.

Uczniowski Klub Sportowy przy Publicznej Szkole Podstawowej w Borzechowie przystąpił do drugiej edycji programu MULTISPORT.


Celem programu jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększanie ich aktywności ruchowej, zapoznanie z różnymi sportami , upowszechnianie sportu poprzez zwiększanie liczby dzieci uprawiających różne sporty, optymalne wykorzystanie nowo powstałej bazy sportowej. Ważne jest także rozpoznanie i rozwijanie ewentualnych talentów sportowych. Do projektu przystąpiły dzieci z klasy V i VI. Zajęcia prowadzone są w okresie luty – grudzień (z przerwą wakacyjną), w wymiarze 3 x w tygodniu dla każdego uczestnika, w 90-minutowych jednostkach szkoleniowych, w grupach 15-20-osobowych. Zajęcia prowadzą nauczyciele pracujący w tutejszej szkole Teresa Czubek i Zbigniew Bigilski.

Przystępując do projektu otrzymaliśmy nowy sprzęt sportowy: różnego rodzaju piłki, pachołki, frisbee, pachołki, koszulki – znaczniki, bramki i kije do unihokeja, zośki.

Na zajęcia, które odbywają się we wtorki, środy i czwartki dzieci przychodzą bardzo chętnie i świetnie się bawią. Dużym zainteresowaniem cieszą się szczególnie zajęcia na Orliku i w terenie, np. podchody.


TEKST: T. CZUBEK

FOTO: Z. BIGILSKI
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!