www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 22 wrzesień 2020
 
 
Ulica Północna na osiedlu w Zblewie już oddana do użytku Drukuj E-mail
piątek, 16 październik 2015
Ulica Północna na osiedlu w Zblewie została oddana do użytku. Inwestycja - jak już pisaliśmy - spowodowała podjęcie przez właścicieli stojących przy niej domów własnych inwestycji, a mianowicie budowę estetycznych wjazdów na posesje. Pani Danka (na pierwszym zdjęciu) mówi to samo, co nasi rozmówcy, zagadnięci podczas poprzedniej tu wizyty: - Czekaliśmy bardzo długo i wreszcie ją zrobiono. Nie było mnie dłuższy czas w domu. Gdy się dowiedziałam, że budują Północną, poprosiłam dzieci, żeby wykonały pamiątkowe zdjęcia. A one na to, że nie trzeba, już je wykonano, są na stronie www Zblewa.

Ulica Północna na osiedlu w Zblewie została oddana do użytku. Inwestycja - jak już pisaliśmy - spowodowała podjęcie przez właścicieli stojących przy niej domów własnych inwestycji, a mianowicie budowę estetycznych wjazdów na posesje. Pani Danka (na pierwszym zdjęciu) mówi to samo, co nasi rozmówcy, zagadnięci podczas poprzedniej tu wizyty:
- Czekaliśmy bardzo długo i wreszcie ją zrobiono. Nie było mnie dłuższy czas w domu. Gdy się dowiedziałam, że budują Północną, poprosiłam dzieci, żeby wykonały pamiątkowe zdjęcia. A one na to, że nie trzeba, już je wykonano, są na stronie www Zblewa.
Przy okazji porozmawialiśmy na temat nazwy osiedla i ewentualnej ulicy łączącej je z centrum Zblewa.
- Kiedyś osiedle podobno nazywało się XXX-lecia. Teraz nazwę własną, ks. Krefta, ma powstająca część. Podobno nie da się poprowadzić ulicy stąd do centrum, gdyż tam, przy ewentualnym dojeździe do ul. Głównej, jest za wąsko (zbyt szczelna zabudowa).
Odkryłem jednak, jadąc ulicą Północną w kierunku Zblewa, że jest połączenie z ul. Dworcową, blisko jej skrzyżowania z ul. Główną.
(tm)

A oto notatka z UG:
7 października 2015 odebrano do użytkowania  kolejny odcinek utwardzenia kostką brukową ulicy Północnej w Zblewie. W skład komisji odbiorowej wchodzili: Artur Herold, Leszek Burczyk, Czesław Kuczkowski (sołtys Zblewa), Rafał Wachowiak, ze strony Wykonawcy Mariusz Rudnik (właściciel Firmy Amar) oraz kierownik budowy Dariusz Gapski.
Wartość odebranych robót wynosi 217.751,56 zł. Prace wykonano w terminie zgodnie z umową z dnia 19.08.2015 r., projektem budowlanym oraz pozwoleniem na budowę.
Ukończono remont placów zabaw na terenie Gminy Zblewo. W Pinczynie przy okazji remontu placu zabaw powiększono parking dla rodziców przywożących dzieci do Publicznego Przedszkola oraz wykonano nowe ogrodzenie przy placu zabaw.
Rafał Wachowiak


Fot. Tadeusz Majewski
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!