www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Rozśpiewane Dzierżążno z udziałem zblewskiego chóru parafialnego
poniedziałek, 01 czerwiec 2020
 
 
Rozśpiewane Dzierżążno z udziałem zblewskiego chóru parafialnego Drukuj E-mail
wtorek, 03 listopad 2015
 10 października 2015 r. odbył się II Przegląd Chórów Pomorskich, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie.  Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Janusza Wachowskiego konfrontacje chóralnego śpiewu mogły odbyć się w pięknym, zabytkowym kościele pw. Św. Jakuba Starszego Apostoła w Dzierżążnie.

10 października 2015 r. odbył się II Przegląd Chórów Pomorskich, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie.
Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Janusza Wachowskiego konfrontacje chóralnego śpiewu mogły odbyć się w pięknym, zabytkowym kościele pw. Św. Jakuba Starszego Apostoła w Dzierżążnie.


Część oficjalną Przeglądu otworzyła Celina Mueller – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Morzeszczynie. Słowa powitania do zebranych skierował duszpasterz parafii Dzierżążno oraz Pan Roman Talaga, Radny i Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych.

Celem tego przeglądu było popularyzowanie i pielęgnowanie pieśni chóralnej, integracja, nawiązywanie kontaktów oraz stworzenie możliwości do prezentacji i konfrontacji dorobku artystycznego chórów z terenu Pomorza. Chóry w ramach regulaminu zobowiązane były do prezentacji co najmniej trzech utworów o dowolnej tematyce, zróżnicowanych pod względem stylu, zarówno kompozycje świeckie, jak i religijne. Przegląd nie miał charakteru konkursu. Uczestnikami były amatorskie chóry dziecięce, młodzieżowe i składające się z osób dorosłych, działające przy parafiach, domach kultury, szkołach i innych instytucjach na ternie województwa pomorskiego. Zróżnicowany przekrój wiekowy uatrakcyjnił występy wykonawców. Uczestnicy zaskakiwali repertuarem, interpretacją i ciekawymi aranżacjami. Oprócz pieśni religijnych na scenie zabrzmiały utwory rozrywkowe po polsku i po angielsku. Była to niewątpliwie uczta dla miłośników tego typu muzyki. Wykonawcy wykazali się bardzo wysokim poziomem muzycznym. Przegląd udowodnił, iż muzyka chóralna jest piękna w odbiorze, wzrusza, przekazuje emocje i cementuje zespół we wspólnym śpiewaniu. W przedsięwzięciu tym mogliśmy uczestniczyć dzięki uprzejmości i życzliwości Pani Anety Osowskiej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie, za co bardzo serdecznie dziękuję.

Podczas naszego występu mogliśmy zaprezentować następujące pieśni: „Matko nasza, dzieci Twoje”, „Jezu, miłości Twej”, „The lion sleeps tonght”.

Prezentowane utwory uczestników Przeglądu zostały nagrywane przez Studio Nagrań, działające przy OPP w Starogardzie Gd. Wybrane utwory zostaną wydane na płycie promocyjnej.

Prezes chóru

Wojciech Birna

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!