www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 07 lipiec 2020
 
 
Szkoła w Kleszczewie Kościerskim uczciła pamięć patrona - Jana Pawła II Drukuj E-mail
sobota, 07 listopad 2015


Uroczystość Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Kleszczewie Kościerskim obchodzono w tym roku szkolnym 29 października. Święto to było szczególnie ważne ze względu na przypadające rocznice - 10 lat od śmierci Jana Pawła II oraz 15 lat od kiedy Publiczna Szkoła Podstawowa nosi imię Wielkiego Polaka.Dzień ten rozpoczął się o godz. 8 uroczystą Mszą świętą odprawioną w parafialnym kościele, celebrowaną przez proboszcza dr. Edwarda Kampena wraz z zaproszonymi księżmi dekanatu zblewskiego, z księdzem prałatem Zenonem Góreckim na czele. We Mszy uczestniczyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe szkół gminy Zblewo, nauczyciele, uczniowie oraz okoliczni mieszkańcy. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy na czele ze sztandarami przemaszerowali główną ulicą wsi do Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się druga część uroczystości.

Prowadzący akademię nauczyciel Maciej Kubik powitał zaproszonych gości, którzy przybyli na szkolne święto. Wśród nich byli: wójt gminy Zblewo Artur Herold, przewodniczący Rady Gminy Gmny Zblewo Leszek Burczyk wraz z radnymi powiatu starogardzkiego i gminy Zblewo, kierownik ZEAPOW Marek Mischke, dyrektorzy szkół, księża dekanatu zblewskiego, sołtysi przedstawiciele Rady Gospodarczej przy Wójcie, rodzice, mieszkańcy, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.

Głos zabrali dyrektor szkoły Iwona Wysmułek-Śliwa oraz wójt Artur Herold. Zarówno dyrektor jak i wójt podkreślili wagę tego spotkania, które miało na celu upamiętnić Patrona Szkoły, Jego niezwykłą postać i nauczanie.

Uczniowie kleszczewskiej szkoły idą śladami Wielkiego Świętego. Osiągają wysokie wyniki w nauce i sporcie. Najlepsi w nich zostali wyróżnieni stypendiami motywacyjnymi, które otrzymali z rąk wójta gminy i dyrektora szkoły. To był bardzo uroczysty moment i zapewne pozostanie w pamięci pracowitych uczniów i ich dumnych rodziców.
Za wyniki w nauce zostali wyróżnieni uczniowie: Katarzyna Lamczyk, Anna Wensierska, Oliwia Bujak, Julita Szablewska, Magda Buczkowska, Cezary Bahr, Roksana Richert, Jakub Muszyński, Oliwia Porazik i Julia Szatkowska.
Stypendium sportowe otrzymał Eryk Świerkowski. Zostały również wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział w plastycznym konkursie „Jan Paweł II w oczach dziecka”.

Nie sposób było nie uczcić patrona wierszem i piosenką. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany wraz z katechetami Gizelą Nowicką oraz Zbigniewem Bigilskim, który zabrał uczestników uroczystości w podróż przedstawiającą narodziny Karola Wojtyły, jego życie oraz chwile śmierci. Recytującym uczniom towarzyszył szkolny chór wraz z jego opiekunami Hanną Jankowską i Ireneuszem Czają. Występy odbywały się na tle dekoracji przygotowanej przez Mirelę Trawicką, Hannę Jankowską, Wioletę Kujach, Helenę Walos oraz Annę Jurczyk. Goście na pamiątkę otrzymali przypinki z logo szkoły oraz gazetkę okolicznościową (przygotowaną przez Bernadetę Ptak oraz Dorotę Grzywacz wraz z uczniami ze szkolnej gazetki „Kleszcz”), w której została opisana historia szkoły oraz największe osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim.
Po wysłuchaniu części artystycznej wójt Artur Herold złożył kwiaty pod obrazem przedstawiającym świętego Jana Pawła II. Następnie goście udali się na spotkanie z dyrekcją szkoły, a uczniowie otrzymali słodkie upominki.

Marzenna DąbrowskaPODZIĘKOWANIA

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim składa serdeczne podziękowania wszystkim zaproszonym gościom, wójtowi gminy Zblewo panu Arturowi Heroldowi, przewodniczącemu Rady Gminy panu Leszkowi Burczykowi, kierownikowi ZEAPOW panu Markowi Mischke, dyrektorom szkół, radnym, sołtysom, przedstawicielom Rady Gospodarczej przy Wójcie, mieszkańcom oraz rodzicom za udział w uroczystości obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kleszczewie.
W imieniu szkolnej społeczności dziękuję również księdzu proboszczowi parafii Kleszczewo dr. Edwardowi Kampenowi oraz przybyłym na uroczystość księżom dekanatu zblewskiego na czele z księdzem prałatem Zenonem Góreckim za sprawowanie uroczystej Mszy świętej.
Wyrazy uznania i podziękowania kieruję też do nauczycieli oraz pracowników szkoły za przygotowanie uroczystej akademii, dekoracji i wystroju szkoły. Natomiast naszym uczniom gratuluję udanego występu. Recytowaliście „Jest taka wdzięczność, że chce się dziękować”. Dziękuję Wam.

Iwona Wysmułek-Śliwa


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!