www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Gminny Konkurs Recytatorski w Pinczynie
piątek, 18 październik 2019
 
 
Gminny Konkurs Recytatorski w Pinczynie Drukuj E-mail
poniedziałek, 30 listopad 2015
Jak co roku gościliśmy w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie dzieci z klas I-III na Gminnym Konkursie Recytatorskim „W krainie poezji dziecięcej”. Konkurs ten jest adresowany do uczniów z wszystkich pięciu szkół gminy Zblewo: Borzechowa, Kleszczewa, Pinczyna, Zblewa i Bytoni.

Jak co roku gościliśmy w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie dzieci z klas I-III na Gminnym Konkursie Recytatorskim „W krainie poezji dziecięcej”. Konkurs ten jest adresowany do uczniów z wszystkich pięciu szkół gminy Zblewo: Borzechowa, Kleszczewa, Pinczyna, Zblewa i Bytoni.


W tym roku wśród widowni występy uczniów podziwiali m.in.: przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk, proboszcz parafii Pinczyn ksiądz Mieczysław Bizoń oraz dyrekcja szkoły w Pinczynie: dyrektor Iwona Loroch i wicedyrektor Alicja Przybylska oraz licznie zgromadzeni rodzice i opiekunowie.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczniowie przygotowali różnorodne wiersze z kanonu poezji dziecięcej, głównie Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.


Blasku naszej uroczystości dodała Królewna Śnieżka, która pomagała dzieciom rozładować stres, częstując ich po występie słodkimi cukierkami.


Jury, w którego składzie zasiadły panie: Zofia Langowska, Zyta Mikołajewska i Mirela Trawicka po długich naradach stwierdziło, że wytypowanie zwycięzców nie było łatwym zadaniem, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom.


Podczas obrad jury widzom zaprezentował się w krótkim programie Zespół regionalny „Małe Brzady”, składający się w głównej mierze z uczniów klas pierwszych. Uczniowie zaśpiewali 2 piosenki kociewskie: „Hymn Kociewia” oraz „Szyber”.


Laureatami konkursu zostali:


w kategorii klas pierwszych:


I miejsce – Klara Giełdon (Zblewo)

II miejsce – Maja Bernacka (Pinczyn)

III miejsce – Mikołaj Grzona (Borzechowo)


w kategorii klas drugich:


I miejsce – Lilianna Langowska (Borzechowo)

II miejsce – Natalia Jurczyk (Kleszczewo)

III miejsce – Julia Kamińska (Pinczyn)


w kategorii klas trzecich:


I miejsce – Julia Grajner (Kleszczewo)

II miejsce – Nina Grzeszkiewicz (Zblewo)

III miejsce – Małgorzata Kurszewska (Bytonia)


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Na koniec uczestnicy oraz ich opiekunowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przy pomocy rodziców.

Beata Trygalska, Bożena Nadolska,

zdjęcia Anna Polc 


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!