STRONA GŁÓWNA
piątek, 07 sierpień 2020

Kulomiotka Justyna Ossowskia, uczennica gimnazjum w Pinczynie 6. w Polsce! Drukuj E-mail
środa, 02 grudzień 2015

Uczennica Publicznego Gimnazjum w Pinczynie Justyna Ossowska, najlepsza kulomiotka w kategorii młodziczek w powiecie, wzięła udział w Mistrzostwach Polski Młodzików. W zawodach, nazywanych Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, rozegranych w Radomiu 27 IX 2015 r., osiągnęła wspaniały wynik 11,20 m i zajęła 6. miejsce w Polsce!

Justyna trenuje pchnięcie kulą od 4 lat i ma w swoim dorobku w tej dyscyplinie wiele osiągnięć, m.in. podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików w Słupsku 14 IX 2015 zajęła 3. miejsce; pchając na odległość 11,50 m – osiągnęła rekord życiowy. Swoją pasję może realizować dzięki udziałowi w programie ENERGA Athletic Cup, adresowanym do zdolnej młodzieży, również tej z małych miejscowości .

Brawo Justyna! Życzymy kolejnych sukcesów!

Uczniowie z terenu gminy Zblewo mają możliwość udziału w zajęciach z programu Energa Athletic Cup i rywalizują raz w miesiącu w zawodach lekkoatletycznych w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, Karsinie lub Osiecznej. Najzdolniejsi wyjeżdżają na konsultacje szkoleniowe, gdzie pod okiem trenerów z Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego szlifują swoje umiejętności.

Wychowankiem programu Energa Athletic Cup jest pochodzący z Karsina Patryk Dobek, który w taki sam sposób jak Justyna rozpoczął w przygodę z królową sportu. W tym roku zajął 7. miejsce w finale biegu na 400 m ppł podczas rozgrywanych w Pekinie Mistrzostw Świata.

Zachęcam uzdolnione dzieci i młodzież z terenu Gminy Zblewo do rozwijania swojego talentu w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych i wykorzystania możliwości, jakie daje nam udział w programie Energa Athletic Cup.

Zainteresowanych rodziców i dzieci proszę o kontakt – ZKiW Pinczyn 585884582.