www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Tradycyjny Kiermasz Świąteczny z Przeglądem Zespołów Muzycznych w Bytoni
poniedziałek, 01 czerwiec 2020
 
 
Tradycyjny Kiermasz Świąteczny z Przeglądem Zespołów Muzycznych w Bytoni Drukuj E-mail
czwartek, 17 grudzień 2015

13 grudnia w Bytoni odbył się już tradycyjny Kiermasz Świąteczny. Zorganizowały go połączone siły tej uroczej miejscowości: Zespół Szkół Publicznych, Rada Sołecka na czele z sołtysem Januszem Schutzmannem oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

13 grudnia w Bytoni odbył się już tradycyjny Kiermasz Świąteczny. Zorganizowały go połączone siły tej uroczej miejscowości: Zespół Szkół Publicznych, Rada Sołecka na czele z sołtysem Januszem Schutzmannem oraz Koło Gospodyń Wiejskich.Po powitaniu dyrektora szkoły Tomasza Damaszka wójt gminy Artur Herold złożył świąteczne życzenia oraz przekazał prezent – choineczkę. Kiermaszowi oczywiście towarzyszyły sceniczne występy. Jako pierwszy zaprezentował się zespół ZSP Bytonia. Wystawił bardzo malownicze Jasełka, które wprowadziły widzów w niezwykły klimat  Świąt Bożego Narodzenia. Po tym występie odbył się Przegląd Zespołów Muzycznych (być może będzie to coroczna nie tylko gminna
impreza muzyczna). Już teraz wzięły w nim udział zespoły z miejscowości kilku gmin - z Kalisk, Zblewa, Lubichowa oraz Bytoni. Występującym wręczono pamiątkowe statuetki, wykonane przez artystę rzeźbiarza z Wirt Bernarda Ossowskiego. Odbyła się licytacja dzieł sztuki, z której dochód  został przeznaczony dla głodujących w Syrii. Koordynuje tę akcję organizacja PAH. Na kiermasz przybyło wielu mieszkańców Bytoni oraz ludzi z zewnątrz, którzy w wielkim skupieniu wybierali prezenty. Wzięcie miały ozdoby świąteczne – śliczne rękodzielnicze cacka, książki i wypieki. Długa kolejka stała przed salą, gdzie sprzedawano popcorn. Czynna była także kawiarenka, gdzie pałaszowano domowe wypieki pań z Rady Rodziców ZSP Bytonia. Nie zabrakło także chętnych na pyszności przygotowanych przez artystki domowej kuchni – pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

tm
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!