www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 19 wrzesień 2020
 
 
Nowy samochód strażacki w OSP Zblewo Drukuj E-mail
czwartek, 24 grudzień 2015
12 grudnia o godz. 2.00 do naszej jednostki przyjechał długo oczekiwany jeden z dwunastu samochodów dla jednostek OSP z województwa pomorskiego - nowy MAN TGM 18.340 4x4 BB. Jest to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, wyposażony w zbiornik o pojemności 5000 l i autopompę o wydajności 4260 dm3/min - 8 bar.

12 grudnia o godz. 2.00 do naszej jednostki przyjechał długo oczekiwany jeden z dwunastu samochodów dla jednostek OSP z województwa pomorskiego - nowy MAN TGM 18.340 4x4 BB. Jest to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, wyposażony w zbiornik o pojemności 5000 l i autopompę o wydajności 4260 dm3/min - 8 bar.

Przetarg na zakup nowego samochodu pożarniczego dla OSP Zblewo został ogłoszony przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gdańsku z siedzibą w Pruszczu Gdańskim. Wybrano ofertę przetargową Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego MOTO – TRUCK z Kielc. Całkowity Koszt nowego samochodu strażackiego wyniósł 706340 zł. 
Nowy, uterenowiony samochód zastąpi jeden ze starszych samochodów i podniesie gotowość bojową naszych OSP na terenie gminy.  Przyczyni się tym samym do poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców gminy i powiatu. Samochód spełnia wszystkie wymagania dotyczące pojazdów uprzywilejowanych.
Otrzymanie tego samochodu możliwe było dzięki przychylności wójta gminy Artura Herold i radnych Rady Gminy, za co serdecznie dziękujemy.
Za  trudną i pełną poświęcenia pracę strażaków ochotników, którzy w wielu zdarzeniach ratują życie i mienie mieszkańców gminy,  życzę w imieniu mieszkańców gminy i swoim każdemu ze strażaków tyle samo powrotów z akcji, co wyjazdów.
Niech czuwa nad Wami święty Florian.

Sylwia Podwojska

 
 
Top! Top!