www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 28 październik 2020
 
 
Zimowo – świąteczny wieczór poezji w ZSP w Zblewie Drukuj E-mail
wtorek, 05 styczeń 2016
W grudniu już ubiegłego roku tyle się gminie Zblewo działo, że nie wszystko zdążyliśmy  odnotować w dwóch kronikach gminy - w "Kurierze Zblewskim" i na stronie internetowej.  Co nie znaczy, że nie będzie to odnotowane. Robimy to w "aneksie" do 2015 roku. Zaczynamy od uroczego wieczoru poezji, jaki odbył się w szkole w Zblewie.

W grudniu już ubiegłego roku tyle się gminie Zblewo działo, że nie wszystko zdążyliśmy  odnotować w dwóch kronikach gminy - w "Kurierze Zblewskim" i na stronie internetowej.  Co nie znaczy, że nie będzie to odnotowane. Robimy to w "aneksie" do 2015 roku. Zaczynamy od uroczego wieczoru poezji, jaki odbył się w szkole w Zblewie.   

"Zimowe noce,

grudniowe noce,

Dzieciątko Boże z zimna dygoce.

Idzie przez pola pokryte szronem,

wiatr Mu wydzwania piosnki znajome".


Zimowo – świąteczny wieczór poezji


Tak właśnie było podczas zimowo-świątecznego wieczoru poezji, który odbył się 9 grudnia 2015r. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie.

Szkolny hol zamienił się na jeden grudniowy wieczór w bajkowy, zimowy park. Na oszronionych gałązkach drzew przysiadły zimowe ptaki, na ławeczce zajął miejsce poeta, a przy stoliczkach, przy gorącej kawie zgromadziła się lokalna społeczność. Bajkowego uroku dodały lampiony i świece, które swoim blaskiem rozświetlały mroki grudniowego wieczoru.

Uczniowie zaprezentowali poezję zimową i bożonarodzeniową M. Konopnickiej, J. Czechowicza, J. Tuwima, Z. Herberta, J. Lieberta, ks. J. Twardowskiego i wielu innych znanych i mniej znanych poetów. Nie zabrakło tradycyjnych, pięknych kolęd, pastorałek i piosenek zimowych śpiewanych i granych przez uczniów naszej szkoły.


Wydarzenie wraz z uczniami przygotowały pani Aneta Jasielska i pani Beata Kośnik.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!