www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 26 wrzesień 2020
 
 
Pobili rekord! 24. Finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy w Pinczynie Drukuj E-mail
poniedziałek, 11 styczeń 2016
Podczas 24 Finału WOŚP w Pinczynie graliśmy - zgodnie z tegorocznym hasłem: MIERZYMY WYSOKO - pisze Ewa Niemczyk. - Pobiliśmy kolejny

Podczas 24 Finału WOŚP w Pinczynie graliśmy - zgodnie z tegorocznym hasłem: MIERZYMY WYSOKO
- pisze Ewa Niemczyk. - Pobiliśmy kolejny "swój" rekord. Na konto fundacji przekazaliśmy kwotę: 12.759,56 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tegorocznego finału! Szczegółowa relacja pod zdjęciami! Zdjęcia: Tomasz Bojahr i Tadeusz Majewski.Nie bójmy się MIERZYĆ WYSOKO…” - relacja z 24. Finału WOŚP w PinczyniePrzygotowując 24. Finał WOŚP nie wierzyliśmy, że uda nam się pobić kolejny rekord. Fakt: MIERZYLIŚMY WYSOKO, ale kwota, którą w tym roku przekazaliśmy na konto Wielkiej Orkiestry Jurka Owsiaka, przeszła nasze oczekiwania.

Tegoroczne granie dla orkiestry rozpoczęliśmy tradycyjnie już w godzinach porannych od kwesty ulicznej, następnie od godz. 16 orkiestra grała w szkole. Dzięki pracy wszystkich osób zaangażowanych mogliśmy przekazać na konto WOŚP kwotę:

12.759,56 zł.

Jest to kwota wyższa o ponad 2.700 zł niż w roku ubiegłym.

Podczas 24. Finału WOŚP 20. wolontariuszy uzbierało w swoich skarbonkach kwotę: 2.534,83 zł. Jednak w szkole, w Pinczynie grali w to niedzielne popołudnie także inni uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i rodzice.

Najmłodsi zorganizowali kiermasz z balonikami i zabawkami. Udało im się zebrać dla WOŚP kwotę: 368,10 zł. Uczniowie starsi wraz z nauczycielami i rodzicami w świetlicy szkolnej serwowali w kawiarence „Caffe” kawę, herbatę, napoje, gofry, popcorn i słodkie wypieki rodziców, gromadząc rekordową kwotę: 871,45 zł.

W jednej z sal lekcyjnych zorganizowany był KIDS-PLAY dla najmłodszych, który prowadzili nauczyciele Publicznego Przedszkola w Pinczynie. Dla najmniejszych były zorganizowane także inne atrakcje: chodzące maskotki, z którymi można było zrobić zdjęcie, oraz kącik malowania twarzy. Łącznie uzbierano kwotę: 258,82 zł.

W kąciku medycznym można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Kącik ten przekazał na konto Orkiestry: 105,74 zł.

Zorganizowana została także loteria fantowa, którą poprowadzili rodzice wraz z nauczycielami. Loteria, jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Sprzedano ponad 300 losów na kwotę: 1.780 zł, a głównymi nagrodami były: sprzęt AGD ufundowany przez firmy DEKPOL p. Mariusza Tuchlina i ELPOL p. Rafała Kosiedowskiego z Pinczyna, zaproszenia na konsumpcję do baru pp. J. i M. Miler w Zblewie, „Baru Szofera” p. Jacka Dzierżaka w Zblewie, bony towarowe od właścicieli sklepów w Pinczynie: pp. U. i A. Rytelewskich, p. Z. Burczyk, p. J. Bedli i sklepu Elpol p. R. Kosiedowskiego, zaproszenia na strzyżenie w zakładzie fryzjerskim p. A. Rezmer, zaproszenia na malowanie paznokci w gabinecie kosmetycznym Angelika p. A. Szyszki ze Zblewa, voucher na usługi fryzjersko-kosmetyczne w salonie „Catrin” w Skarszewach p. K. Wryczy, zaproszenie na zabawę karnawałową organizowaną przez zarząd klubu sportowego METEOR, zaproszenie na obiad dla dwóch osób do restauracji „Pod Kasztanami” p. S. Knopy w Zblewie, zaproszenie na konsumpcję w Grill Barze pp. I. W. Zaorskich w Kamiennej Karczmie.

Jednym z punktów programu była licytacja. W ciągu godziny zlicytowano łącznie 49 przedmiotów na rekordową kwotę: 4.880 zł! Mieszkańcy Pinczyna i okolic, macie gorące serca! W tym roku, po raz kolejny, darczyńcy zaskoczyli nas swoją pomysłowością, przekazując na licytację: od klaksonu dźwiękowego z samochodu Syrena 105, poprzez srebrną biżuterię, kosze z artykułami chemicznymi, wędlinami, kwiatami, słodkościami, ciasta, obrazy, szydełkowane serwety, po radio, obrazy malowane na płótnie, piłki, stroje sportowe, gadżety WOŚP, kalendarze, szklane naczynia i…

Zaskoczeniem dla nas była darowizna przekazana przez firmę Dekpol S.A. oraz dzieci: Bartka i Dawida Szachtę oraz Majkę i Adasia Bernackich, którzy po raz kolejny przez cały rok zbierali swoje oszczędności w skarbonkach i przekazali je w dniu finału na konto WOŚP. Łączna kwota darowizn wyniosła: 1.960,62 zł.

W tym roku występowali na naszej orkiestrowej scenie: grupa wodzirejska DJ Max: p. W. Nadolski i B. Sosnowski, szkolny teatr „Zwierciadło”, chór „Źródło” z Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim, Środowiskowy Dom Samopomocy Gminy Zblewo, grupa Aerokociewianek w pokazie aerobiku, grupa taneczna uczennic z kl. III a SP, a także nasi uczniowie i absolwenci w występach indywidualnych: A. Kubik, J. Kubik, P. Spica, A. Piekutowska, J. Burczyk i spoza szkoły K. Aranowski.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy i w tym roku po raz kolejny nas nie zawiedli i wsparli WOŚP w celu pomocy chorym dzieciom i osobom starszym.

Myślimy, że 24. finał WOŚP na długo pozostanie w naszej pamięci. Frekwencja przybyłych mieszkańców Pinczyna i okolic, przekazana ilość darowizn, zebrana kwota pieniędzy, panująca atmosfera utwierdziły nas w przekonaniu, że warto pomagać innym i że Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej!

Organizatorzy WOŚP w Pinczynie 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!