www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
wtorek, 02 czerwiec 2020
 
 
XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zblewie Drukuj E-mail
sobota, 16 styczeń 2016
10 stycznia 2016 roku w Zblewie odbył się 24 finał WOŚP – tak to już 24 lata Orkiestra Jurka Owsiaka z sukcesami gra niosąc pomoc potrzebującym. Zblewiacy grają z WOŚP niemal od samego początku. W tym roku zagraliśmy 22. raz. Czas leci szybko i nieubłaganie, ale serca mieszkańców Zblewa cały czas gotowe są nieść pomoc potrzebującym. Tegorocznym celem finału była zbiórka na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

W dniu 10 stycznia 2016 roku w Zblewie odbył się 24 finał WOŚP – tak to już 24 lata Orkiestra Jurka Owsiaka z sukcesami gra niosąc pomoc potrzebującym. Zblewiacy grają z WOŚP niemal od samego początku. W tym roku zagraliśmy 22. raz. Czas leci szybko i nieubłaganie, ale serca mieszkańców Zblewa cały czas gotowe są nieść pomoc potrzebującym. Tegorocznym celem finału była zbiórka na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.


Od wczesnych godzin rannych po wieczór ulicami Zblewa podążali wolontariusze, którzy zbierali środki na pomoc dzieciom i starszym. Nie zawiedli się. Cały dzień zbiórki przyniósł pokaźną sumę pieniędzy, którą z radością przekazaliśmy WOŚP.

Dzień finału obfitował też w różne atrakcje. Od godziny 16 na terenie zblewskiej szkoły grano, śpiewano i bawiono się tak, aby zachęcić wszystkich do pomocy.

Tegoroczny finał był bardzo różnorodny. O 16 zebranych gości przywitał zespół Czarnanuta z Borzechowa, który uraczył wszystkich ponad godzinnym występem muzycznym.

Po profesjonalnej muzycznej rozgrzewce przyszedł czas na występy naszych szkolnych Aniołeczków - Wiktoria Glich, Alicja Herold, Kinga Łąska zaśpiewały piękną pastorałkę, która przypomniała nam wszystkim okres minionych świąt.

Zaraz po Aniołeczkach przyszedł czas na Lokomotywę – dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły zabawić wszystkich „wośpowiczów” spektaklem przygotowanym pod okiem pani Iwony Trzebiatowskiej.

Następnie na scenę wkroczyli Julia Kasprzycka i Jakub Jędrzejewski, którzy solowymi występami muzycznymi rozgrzali publiczność.

Po występach muzycznych przyszedł czas na odrobinę ruchu. Gimnazjalistki z klas III pod okiem pani Justyny Prychły przygotowały pokaz aerobiku i Cza-czy. Ten dynamiczny pokaz rozbudził publiczność.

Po ruchowym rozruchu przyszedł czas na „Mistrza zegarmistrza” w wykonaniu Klaudii Stefańskiej, która zachwyciła wszystkich swym niebiańskim wokalem.

Całą wośpową „gorączkę” podtrzymał klawiszowym występem Michał Nadolski, który zagrał trzy wspaniałe piosenki.

Klawiszowe granie nie zakończyło jeszcze finału.. Zaraz po nim na scenie pojawiła się grupa taneczna „Arabeski”, stworzona przez uczennice klas III gimnazjum, prowadzona przez panią Olimpię Godlewską i panią Agnieszkę Bednarek. W żywiołowym występie dziewczęta zaprezentowały tańce Bliskiego Wschodu.

Po tym jakże egzotycznym występie na scenę wkroczyła Angelika Miler, aby zaśpiewać. Uczennica klasy II B gimnazjum swym pięknym głosem wprowadziła wszystkich w bardzo pozytywny nastrój.

Po kojących ucho melodiach przyszedł czas na odrobinę sportu – na scenie pojawiły się AEROKOCIEWIANKI, które pod okiem pani Ewy Ossowskiej dały pokaz niesamowitego hartu ciała i pogody ducha. Przyznam z nieukrywaną zazdrością, że chciałbym posiadać taką kondycję, jak te Panie.

Pokaz aerobiku dobiegł końca, a na scenie pojawiły się „Ramoneski” - dziewczęta z klasy II gimnazjum zaprezentowały bardzo dynamiczny układ taneczny, który powaliłby na kolana nawet jurorów „You can dance”.

Po doświadczeniach „ruchowych” przyszedł czas na doświadczenia duchowe – na scenie 24 finału pojawiła się absolwentka naszej szkoły – Julia Herold, która postanowiła wesprzeć WOŚP śpiewając dla zebranych gości. Występ Julii porwał wszystkich zebranych.

Gorąca atmosferę podtrzymały „Arabeski”, które ponownie pojawiły się na scenie. Tym razem w choreografii tańca współczesnego.

Po „Arabeskach” przyszedł czas na JoJo – Przemek Bara „czarował” swą zabawką w tak fenomenalny sposób, że niejednemu z nas zaparło dech z wrażenia.

Finał WOŚP-u był muzyczny. Na scenie pojawiła się Martyna Dembek, która zaśpiewała kilka utworów, w tym piękną piosenkę „Księżniczka.

„Halleluja” z kolei została zaśpiewana a kapela przez Alinę Czaplę i Kasię Galewską.

Muzyczne doznania postanowił podtrzymać szkolny chór „Sursum Corda”, który doskonale prowadzi pani Blandyna Czaja.

Występ chóru zakończył 24 finał WOŚP w Zblewie. Goście opuszczając mury szkoły mogli podziwiać „światełko do nieba” … trzy „torciki” fajerwerków zakończyły ten mroźny a zarazem gorący dzień.

Jednakże występy artystyczne nie były jedynymi atrakcjami finału. Nasi goście mogli zbadać sobie ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Czekała też na nich sala absolwenta, dmuchany zamek oraz malowanie twarzy. Podziwiać też można było akcesoria militarne – repliki broni i umundurowanie wojskowe prezentowane przez Zblewską Grupę Wędrowniczą. Pyszne ciasto można było zjeść w kawiarence prowadzonej przez naszych uczniów na świetlicy szkolnej. W przerwach między występami odbywały się licytacje różnych gadżetów, które otrzymaliśmy od życzliwych mieszkańców Zblewa.

Podsumowując 24 finał chciałbym powiedzieć, że serca zblewiaków są pełne miłości i chęci niesienia pomocy. Dzięki Waszej szczodrości udało nam się zebrać 8 749,13 zł. Za co ja i Jurek Owsiak serdecznie Wam dziękujemy.

 


Dobroczyńcy i Przyjaciele WOŚP: Bank Spółdzielczy w Skórczu Oddział w Zblewie, Bar „U szofera”,
Cukiernia Piekarnia Piotr Kropidłowski, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie, Firma S.H.U. „Radex” – A.L. Wąs, Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie, Gościniec Konopielka, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "HEROLD" Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold, Restauracja „Pod Kasztanami”, Urząd Gminy Zblewo, Firma P.H.U „Zarex” - Ż. Szulc, Restauracja K2 – Katarzyna i Krzysztof Langowscy, Zespół Czarnanuta z Borzechowa, Studio fryzur Małgorzata Herold, Gabinet Kosmetyczny Angelika Szyszka.

Autorzy Orkiestrowych WYPIEKÓW:

kl 4a: Kamil Bednarski, Marta Jankowska, Agnieszka Tomana

kl.4b: Piotr Plombon

kl.5a: Martyna Czapla, Ania Zagórska

kl.6a: Dominik Brzeziński, Nikodem Burczyk, Sandra Czapska, Remek Makarewicz, Wiktoria Tyda

kl.1a gim.: Daria Bednarska, Alina Czapla

kl.1b gim.: Adrian Boruch, Alicja Plata, Martyna Suberlak, Marcel Szyszka

kl.2a gim.: Małgorzata Kasprzycka, Nikola Gering, Kasia Świtała

kl.2b: Maja Puttkammer

kl.3a: Szymon Czapla, Natalia Jereczek, Monika Naczyk, Anita Paszek, Martyna Trzebiatowska

kl.3b: Paweł Łukowski, Monika Landowska, Kasia Zielińska

Grzegorz Młyński
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!