www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow ROZŚPIEWANE PRZODKOWO Z UDZIAŁEM ZBLEWSKIEGO CHÓRU PARAFIALNEGO
czwartek, 09 lipiec 2020
 
 
ROZŚPIEWANE PRZODKOWO Z UDZIAŁEM ZBLEWSKIEGO CHÓRU PARAFIALNEGO Drukuj E-mail
wtorek, 09 luty 2016
31 stycznia 2016 r.  odbył się III Koncert Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez wójta gminy Przodkowo, proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła oraz chór parafialny „Polifonia” z Przodkowa.  Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Wacława Mielewczyka, konfrontacje chóralne mogły odbyć się w pięknym, zabytkowym kościele. Część oficjalną Przeglądu otworzył ks. wikariusz – Marek Rekowski.

31 stycznia 2016 r.  odbył się III Koncert Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez wójta gminy Przodkowo, proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Apostoła oraz chór parafialny „Polifonia” z Przodkowa.  Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza Wacława Mielewczyka, konfrontacje chóralne mogły odbyć się w pięknym, zabytkowym kościele. Część oficjalną Przeglądu otworzył ks. wikariusz – Marek Rekowski.  
 


    
Celem tego przeglądu było popularyzowanie i pielęgnowanie pięknych kolęd i pastorałek polskich, integracja, nawiązywanie kontaktów oraz stworzenie możliwości do prezentacji i konfrontacji dorobku artystycznego zaproszonych chórów i przodkowskiej orkiestry dętej. Chóry, w ramach regulaminu, zobowiązane były do prezentacji, co najmniej pięciu utworów o tematyce bożonarodzeniowej, zróżnicowanych pod względem stylu i kompozycji. Przegląd nie miał charakteru konkursu. Uczestnikami były amatorskie chóry dziecięce, młodzieżowe i składające się z osób dorosłych, działające przy parafiach, domach kultury, szkołach i innych instytucjach na ternie województwa pomorskiego. Zróżnicowany  przekrój wiekowy  uatrakcyjnił występy wykonawców. Uczestnicy zaskakiwali  repertuarem,  interpretacją i ciekawymi aranżacjami. Była to niewątpliwie uczta dla miłośników tego typu muzyki. Wykonawcy wykazali się bardzo wysokim poziomem muzycznym. Koncert udowodnił, iż muzyka chóralna jest piękna w odbiorze, wzrusza, przekazuje emocje i cementuje zespół we wspólnym śpiewaniu.
   
Podczas naszego występu mogliśmy zaprezentować następujące kolędy: „Syna swego”, m. Adolf Rzepko w opr. ks. Antoniego Chlondowskiego, „Zaśnij Jezuniu” – opr. ks. Piotr Brzyski, „Witaj Zbawicielu dziś nam narodzony”- kolęda franciszkańska w opr. Antoniego Zoła, „W Betlejem przy drodze” – autor nieznany, „Chrystus dziś narodził się” – tekst Waldemar Klejna do melodii „Ding Dong Merrily on High”. W ramach podziękowania za zaproszenie śpiewacy ze Zblewa przygotowali niespodziankę. Była to „Kolęda Maryi” z musicalu „Kolęda Nocka” w wykonaniu naszej koleżanki Blandyny Czaja z towarzyszeniem chóru.
  
Tegoroczny Koncert w Przodkowie przebiegł w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze z uwagi na zaproszonych gości. Włodarze gminy Przodkowo, na tegoroczny Koncert, zaprosili gospodarzy gminy Zblewo w osobach: Panią Anetę Osowską – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z małżonkiem Maciejem, Wójta Gminy Zblewo Pana Artura Herolda z małżonką Aleksandrą, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Leszka Burczyka z małżonką Hanną oraz księdza Prałata Zenona Góreckiego, proboszcza zblewskiego. W koncertowych zmaganiach wspierali nas włodarze Przodkowa, Zblewa i powiatu kartuskiego. Po zakończonych występach wszyscy udaliśmy się do pobliskiej restauracji „Kania” na kaszubską gościnę. Podczas biesiady dwukrotnie odśpiewaliśmy gromkie 100 - lat, ponieważ  okazało się, że Pani dyrygent chóru z Przodkowa, Katarzyna Zalewska i nasz koleżanka Hanna Kalkowska obchodzą tego dnia swoje urodziny. Śpiewom na sali nie było końca, a całemu zgromadzeniu towarzyszyła przodkowska orkiestra dęta. 
                                  
                     Prezes chóru Wojciech Birna


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!