www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Gala wręczenia nagród "Kociewskie Pióro 2015". Dokładnie o wszystkim. ZDJĘCIA
czwartek, 09 lipiec 2020
 
 
Gala wręczenia nagród "Kociewskie Pióro 2015". Dokładnie o wszystkim. ZDJĘCIA Drukuj E-mail
środa, 17 luty 2016


W dniu 11.02.2016 r. w Restauracji K-2 w Borzechowie odbyła się jubileuszowa Gala wręczenia statuetek "Kociewskie Pióro". W ciągu 10 lat przyznano 75 "Kociewskich Piór". Niektórzy rzekną: A cóż to za nagrody, że aż tyle ich wręczono?! Problem jednak w tym, że zdobyć takie pióro to nie byle hop.


Bo za każdym zdobytym piórem stoi ktoś mający całkiem nieliche dokonania. Czytając obszerny tekst zamieszczony niżej proszę zwrócić uwagę, jakim bogactwem talentów, umiejętności i sukcesów pochwalili się kandydaci za 2015 r. Jutro damy zdjęcia, zamieścimy wywiad z prezes Towarzystwa im. Małgorzaty Hillar Emilią Bielską i opublikujemy zaskakujący list przewodniczącego kapituły prof. dra hab. Tadeusza Linknera.
- Witam Państwa bardzo serdecznie! Dzisiejszą galę rozpoczyna utworem Adele "Hallo" Ewelina Rytelewska, mieszkanka gminy Zblewo - zapowiedział prowadzący imprezę Łukasz Rocławski.

"Hello" pani Eweliny było wykonane pięknie, jak zwykle zresztą wszystkie śpiewane przez nią utwory.

Prowadzący pokrótce wyjaśnił ideę "Kociewskiego Pióra".

Pomysł nagrody zrodził się w 2005 r. i miał na celu uhonorować ludzi, którzy swoją pracą literacką, publicystyczną i kulturalną zasłużyli się dla Kociewia. Nagroda przyznana będzie dzisiaj po raz 10., czyli mamy spotkanie jubileuszowe. Pomysłodawcą jest Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. Małgorzaty Hillar, a niestrudzonym moderatorem tej inicjatywy był Michał Spankowski, który zmarł w 2009 r. Był on jednym z założycieli tczewskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i jego pierwszym prezesem. Był dyrektorem Tczewskiego Domu Kultury, działał w Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Sugestia" w Tczewie, a wraz z Romanem Klimem organizował Spotkania Nadwiślańskie. Ten niestrudzony animator życia kulturalnego regionu reżyserował na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku spektakle tczewskiego Teatru Pantomimicznego. Był też dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie.

Do 2014 r. przyznano łącznie 75 statuetek, w tym jedno honorowe "Złote Pióro" poecie i muzykowi śp. Grzegorzowi Ciechowskiemu oraz śp. prof. Pawłowi Wyczyńskiemu.

Prowadzący imprezę powitał gości, którzy jednocześnie przyjęli patronat nad uroczystością: - wicemarszałka województwa pomorskiego Krzysztofa Trawickiego, w zastępstwie starosty świeckiego sekretarz Iwonę Karolewską, w zastępstwie burmistrza Świecia wiceburmistrza Krzysztofa Kułakowskiego, starostę tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego, prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, starostę starogardzkiego Leszka Burczyka, prezydenta Starogardu Janusza Stankowiaka, burmistrza miasta Skórcz Janusza Koseckiego, wójta gminy Lubichowo Sławomira Bielińskiego, wójta gminy Kaliska Sławomira Janickiego, wójta gminy Osieczna Stanisława Stosika, senatora VII i VIII kadencji Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Grzyba, wójta gminy Zblewo Artura Herold. Powitał też radnych powiatowych, gminnych, sołtysów oraz wszystkich przybyłych gości z bliższych i dalszych zakątków Kociewia oraz laureatów Kociewskiego Pióra z 10 lat.

Oficjalnie otworzył imprezę gospodarz gminy wójt Artur Herold, który wyraził wielkie uznanie i podziw dla osób zajmujących się twórczością i – szerzej – kulturą. Ich często bezinteresowna praca nadaje życiu głębszy duchowy sens i rozbudza wrażliwość nie tylko estetyczną, ale i społeczną.

Łukasz Rocławski poinformował, że kapituła obradowała w 19.01.2016 w składzie: Tadeusz Linkner – przewodniczący, Artur Herold, Alicja Gajewska, Małgorzata Mykowska, Hanna Bielang, Ewa Betcher, Emilia Bielska, Grzegorz Oller, Mirosław Kalkowski i Józef Ziółkowski

Fundatorem nagród pieniężnych jest po raz czwarty marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk

Nagrody przyznano w kategoriach:

- LITERATURA

- PUBLICYSTYKA

- ANIMACJA KULTURY - indywidualnie i zbiorowo

Przyznane zostanie również nagroda za całokształt działalności.


Do wręczenia "Kociewskiego Pióra" w kategorii LITERATURA poproszono na scenę starostę starogardzkiego Leszka Burczyka i wójta gminy Kaliska Sławomira Janickiego.

Nominowani byli:

KS. JÓZEF SŁUPSKI Z KALISK - Od 1986 r. Proboszcz w Kaliskach. Jego kapłańska posługa od lat wyróżnia się nadawaniem artystycznego wyrazu niematerialnym i materialnym dziełom: głoszonym homiliom i wyglądowi kościoła i jego wnętrza. Ks. proboszcz wydał trzy tomiki wierszy: ”Portret życia pisany sercem” (2006 r.), „ W krainie miłości” (2011 r.), „Z dobrocią pod rękę” (2015 r.). Ksiądz Słupski nominowany był do Nagrody Starosty Starogardzkiego w dziedzinie kultury za rok 2011 za propagowanie wartości humanistycznych poprzez twórczość literacką

MICHAŁ MAJEWSKI ze Starogardu Gdańskiego - Michał Majewski to postać nietuzinkowa, człowiek wszechstronnie utalentowany. Można go śmiało przedstawić jako kociewskiego Michała Anioła. Wszystkiego, czego się dotknie, wykonuje po mistrzowsku. Jest inżynierem, rzeźbiarzem, fotografikiem i pisarzem. Jego rzeźby i fotografie znane są na całym świecie. W grudniu 2015r. wydał powieść pt. „ Jadzia”. Nie jest to jego debiut literacki. Jako prozaik zadebiutował w 2012 r. na łamach Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja” opowiadaniem pt. „Zieliński”.

Otworzono kopertę i odczytano, że nagrodę "Kociewskie Pióro 2015" otrzymuje MICHAŁ MAJEWSKI.


Do wręczenia nagród w dziedzinie PUBLICYSTYKA poproszono sekretarz powiatu świeckiego Iwonę Karolewską i prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego

Nominowani w tej kategorii zostali:

ALOJZY KOSECKI ze Skórcza. Alojzy Kosecki zawsze interesował się historią Skórcza oraz okolicznych miejscowości, którą to opisał w swoich książkach. Publikacje pana Alojzego pozwalają osobom, które po nie sięgają, zgłębić wiedzę o historii Skórcza i okolic. Pan Alojzy jest autorem, współautorem następujących książek: 1. „ Sto lat Ochotniczej Straży Pożarnej w dziejach Skórcza” (2003r.), 2. „Dzieje Skórcza” (2005r.), 3. „Historia Parafii pw. Wszystkich Świętych w Skórczu” (w 2006 r.), 4. „U Wszystkich Świętych” (2012 r.), 5. Znaki pamięci” (2014 r.) 6. „Związki historyczne Osieka, Skórcza i okolic” (2010 r.)

EWA ZIELIŃSKA ze Świecia - W artykułach opublikowanych przez autorkę poruszana jest problematyka jej regionu – Kociewia. Badając zjawiska, zwłaszcza składniowe, podkreśla zbieżności z sąsiednim językiem, jakim jest kaszubszczyzna. Poza tym poświęca wiele uwagi na wpływy języka niemieckiego na gwary kociewskie. Zajmując się działalnością piśmienniczą autorka przyjmuje, że znajomość cech językowych najbliższego regionu pozwala na głębsze zrozumienie zjawisk zachodzących w historii języka ogólnonarodowego. Z kolei wiedza o historii języka spełnia ogromne znaczenie w zachowaniu tożsamości narodowej. Poza artykułami o tematyce regionalnej autorka poświęca także swoją uwagę językowi ogólnopolskiemu

KRZYSZTOF ŁACH ze Starogardu Gd. - Magazyn VERIZANE to wyjątkowe pismo na lokalnym rynku wydawniczym. Zespół redakcyjny stawia przede wszystkim na jakość, począwszy od papieru, skończywszy na artykułach i fotografiach. Poręczny format połączony z niebanalnymi rozwiązaniami graficznymi sprawiają, że czytelnik chętnie sięga po ten tytuł. VERIZANE jako nazwa łacińska według większości badaczy oznacza plemię słowiańskie - Wierzyczanie, zamieszkujące tereny wzdłuż rzeki Wierzycy. Stąd też czasopismo to informuje o ludziach, wydarzeniach i miejscach znajdujących się wokół nas. Za pośrednictwem magazynu czytelnicy otrzymują zastrzyk pozytywnych emocji, gdyż przybliża ono dokonania lokalnej społeczności, często niedostrzegane przez inne media zalewające informacjami o brutalnych zdarzeniach i narastająco ”hejtujące” pozytywne inicjatywy. Dzięki artykułom VERIZANE nasza społeczność wielokrotnie miała okazję dowiedzieć się o ludziach, którzy poprzez swoje pasje i działalność zawodową skutecznie promują Kociewie. To na łamach tego czasopisma przedstawiono wiele postaci posiadających bogaty dorobek w skali krajowej i międzynarodowej. VERIZANE spotyka się z wieloma pozytywnymi opiniami z kręgu osób funkcjonujących na rynku wydawniczym, nie tylko lokalnym. Jest czasopismem bezpłatnym, a z myślą o czytelnikach, szczególnie tych, którym nie udaje się zdobyć magazynu w formie tradycyjnej(papierowej), wydawana jest wersja elektroniczna.

MAŁGORZATA KRUK z Tczewa - Małgorzata Kruk w latach 2006-2015 zajmowała się prowadzeniem Sekcji Historii Miasta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie. Pomimo zmiany stanowiska i rozmaitych obowiązków w dalszym ciągu popularyzuje historię regionalną. Przejawem tego są artykuły zamieszczane w „Panoramie Miasta” - bezpłatnym biuletynie samorządu Tczewa, który ukazuje się co miesiąc w nakładzie 8000 egz. Dotychczas opublikowano ponad 40 odcinków. Przybliżone zostały w nich zarówno zbiory regionalne o Tczewie (publikacje, źródła historyczne), jak i ciekawostki związane z historią Tczewa. Pod koniec 2015 r. ukazała się publikacja autorstwa Józefa M. Ziółkowskiego „Kulisy międzywojennego Tczewa 1920-1939”, której redaktorem jest nominowana. Za dotychczasową działalność otrzymała nagrodę „Młodzi dla Kociewia”(2011r.) za pracę na rzecz regionu oraz wyróżnienie „Pierścień Mechtyldy” w kategorii edukacja regionalna (2012r.) przyznane przez Radę Programową Kociewskiego Kantoru Edytorskiego - Sekcji Wydawniczej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Statuetkę "Kociewskie Pióro 2015" w dziedzinie PUBLICYSTYKA otrzymała MAŁGORZATA KRUK.


Do wręczenia nagrody w dziedzinie ANIMACJA KULTURY INDYWIDUALNIE poproszono wicemarszałka województwa pomorskiego Krzysztofa Trawickiego i wiceburmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego.

Nominowani w tej dziedzinie byli:

KAMILA MARIA GILLMEISTER z Tczewa - Niezrównana animatorka kultury. Miłośniczka i propagatorka kultury ludowej. Orędowniczka Kociewia. Kultywuje jego tradycje na wielu płaszczyznach – publicystyka, wystawy, lekcje, warsztaty edukacyjno-artystyczne i inne. Jest autorką i kuratorem wielu wystaw etnograficznych prezentujących wybrane regiony etnograficzne w Polsce. Dwukrotnie przygotowała wystawy przedstawiające Kociewie: „Uwiecznione w drewnie, na tkaninie i szkle. Kociewska sztuka ludowa” (2007) oraz „Kociewie – serdeczna strona świata” (2015). Poznaliśmy dzięki niej również Kaszuby, Kurpie i Górali Śląskich. Tworzy także tematyczne wystawy etnograficzne, m.in. „Rola chleba w kulturze ludowej” (2010), „Krzyże i kapliczki przydrożne, czyli opowieść o świętych i przestrzeni” (2015), „Strachy, diabły, strzygi. Polska demonologia ludowa” (2015) - każda z ekspozycji zawierała akcenty kociewskie. Jej wystawa „Rola chleba w kulturze ludowej” zdobyła nagrodę Ludowego Oskara jako najlepsze wydarzenie folklorystyczne w Polsce w 2010 r. w kategorii konkursy i wystawy. Koordynatorka Europejskiej Nocy Muzeów w Tczewie (2008, 2009, 2011, 2014, 2015). Prowadzi lekcje, warsztaty i szkolenia z zakresu etnografii Kociewia i Pomorza.

ZOFIA SUMCZYŃSKA ze Starogardu Gd.- Zajmuje się ilustracją, witrażem i malarstwem. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Jest autorką monumentalnych witraży do kościoła Niepokalanego Serca NMP w Nowym Dworze Gdańskim. Bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych oraz plenerach malarskich. W latach 2011, 2012 i 2014 uzyskała stypendium twórcze prezydenta Starogardu Gd. W 2014 r. była inicjatorką oraz organizatorem wystawy starogardzkich artystów w galerii Annaborg w Danii. Wystawa w Danii została zorganizowana osobiście przez Zofię Sumczyńską we współpracy z Wydziałem Promocji i Współpracy Zagranicznej UM Starogard Gd. W wystawie w Danii brało udział 19 artystów z Kociewia. Była to wielka promocja naszego regionu w bardzo prestiżowej galerii poza granicami Polski. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Hillerod oraz odwiedzających to miejsce turystów z wielu krajów. Pani Zofia przekazuje swoją wiedzę i umiejętności młodemu pokoleniu, jest otwarta na pomysły innych artystów, tworzy samodzielnie, ale i stwarza sprzyjająca aurę do spotkań środowiska artystycznego Kociewia, dzieli się jakże potrzebną wrażliwością na sztukę.

Kociewskie Pióro otrzymała ZOFIA SUMCZYŃSKA.


Do wręczenia nagrody w kolejnej dziedzinie ANIMACJI KULTURY ZESPOŁOWO poproszono starostę tczewskiego Tadeusza Dzwonkowskiego i prezydenta Starogardu Janusza Stankowiaka

NOMINOWANI W TEJ KATEGORII byli:

LOK „ADAMANTOS” Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego z Starogardu Gd. - Koło LOK „ADAMANTOS” Damy i Rycerze Księstwa Pomorskiego jest twórcą filmu pt. „Starigrod 1197”- Fabularyzowanej adaptacji opowiadającej o początkach miasta Starogard Gdański. Film powstał w 2015 r. w ramach projektu skoncentrowanego na utrwalaniu i popularyzowaniu narodowej tradycji i kultury. Scenariusz powstał na podstawie dostępnych faktów historycznych o dziejach Starogardu z okresu XII/XIII-wiecznej historii miasta i wiąże się z historią zakonu Joannitów. Film nagrywany był w Grodzisku Owidz, w Grodzie „Sławogród” w Czaplinku, na Zamku w Przezmarku, w Gniewie, Nicponi i okolicach oraz w Borzechowie. Zagrało w nim ponad 80 aktorów z całego Pomorza. Reżyserem filmu jest Wojciech Wiśniewski, scenariusz opracował Mariusz Mecka, produkcją zajęła się firma „Rectiv13”. Projekt był dofinansowany przez gminę miejską Starogard Gd. jako realizacja zadania publicznego. Premiera filmu odbyła się 19.12.2015r. w Starogardzie Gd. w kinie „Sokół”.

SCHOLA CANTORUM GYMEVENSIS – chór gregoriański Z GNIEWU - W roku 2015 chór wielokrotnie koncertów na Zamku Gniew (nieszpory gregoriańskie, uroczyste msze święte, Gniewska Noc Muzeów). Członkowie chóru prowadzili warsztaty gregoriańskie dla grup krajowych i zagranicznych. W dniu 8.03.2015 odbył się uroczysty koncert gregoriański w kwidzyńskiej katedrze. Największym osiągnięciem artystycznym grupy w 2015 r. był udział w II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw w Markowicach k. Inowrocławia. Koncert odbył się 27.06.2015r. Gośćmi honorowymi byli: ks. Prymas Wojciech Polak, rektorzy akademii muzycznych oraz słynni organiści krajowi i zagraniczni. Był to bardzo ciekawy projekt ukazujący wpływ chorału na twórczość największych kompozytorów. Działalność chóru, jego dokonania, specyfika oraz pielęgnowanie śpiewu gregoriańskiego jako niewątpliwego zabytku kultury europejskiej z pewnością uprawnia do zgłoszenia tej formy w kategorii „za całokształt działalności artystycznej”.

HARCERSKA ORKIESTRA DĘTA Z TCZEWA - Harcerska Orkiestra Dęta istnieje od 1947 r., w 1987 r. otrzymała tytuł Reprezentacyjnej Orkiestry Związku Harcerstwa Polskiego. Od początku istnienia to również reprezentacyjna orkiestra Tczewa. Jest młodzieżowym zespołem muzyków – amatorów. Zespół bierze udział w konkursach, festiwalach i przeglądach w Polsce i w innych krajach zdobywając liczne nagrody. Koncertuje co najmniej kilkanaście razy w roku. W repertuarze posiada wybitne dzieła muzyki polskiej oraz światowej, zarówno klasycznej jak i rozrywkowej we współczesnych aranżacjach. W dorobku orkiestry znajdują się płyty „Radosna strona życia” oraz „Chorał i rock”. Orkiestra wielokrotnie dokonywała nagrań dla radia i telewizji. Od początku związana jest z Tczewem, ale też z rodziną Kubickich. W działalność zespołu angażuje się już trzecie pokolenie. Dyrygentką orkiestry jest obecnie Magdalena Kubicka-Netka, która batutę przejęła po swoim ojcu Jerzym Kubickim. Wcześniej kapelmistrzem orkiestry był Jan Kubicki – ojciec p. Jerzego. Orkiestra prowadzi bezpłatną naukę gry dla młodzieży szkolnej na kilkunastu instrumentach: flet, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, waltornia, sakshorn, puzon, tuba, perkusja. Harcerska Orkiestra Dęta w Tczewie. Powstała w 1947 r. jako Szczep Harcerzy im. Stanisława Moniuszki. Wśród powodów jej powstania była potrzeba odbudowania tczewskiego życia kulturalnego po drugiej wojnie światowej. Siłą sprawczą był upór i entuzjazm ludzi kochających muzykę.

"KOCIEWSKIE PIÓRA" OTRZYMAŁY: Schola Cantorum Gymevensis – chór gregoriański z Gniewu oraz Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa.


Do wręczenia jeszcze dwóch wyróżnień i "Kociewskiego Pióra" za całokształt działalności

poproszono wójta gminy Lubichowo Sławomira Bielińskiego oraz wójta gminy Zblewo Artura Herold.

Za CAŁOKSZTAŁT PRACY TWÓRCZEJ wyróżniono WALDEMARA FURA ze Świecia – Zajmował się organizacją z ramienia gminy Świecie części kongresów związanych z edukacją. 1. W 2015 r. – współorganizował i współtworzył program spotkania poświęconego edukacji regionalnej pod nazwą „Plachandry Edukacyjne z uczbo”, które odbyło się 9.10.2015r. Celem spotkania nauczycieli regionalistów i władz było omówienie znaczenia edukacji regionalnej w wychowaniu młodego pokolenia. 2. Współorganizował seminarium naukowe „Południowe Kociewie: tożsamość, edukacja, świadomość regionalna”. 3. Tworzył klimat wsparcia dla edukacji regionalnej na wszystkich szczeblach edukacji, czym spowodował rozwój różnych form i metod jej realizacji, zajmował się szkoleniem nauczycieli w tym zakresie, finansowaniem tego obszaru edukacji i zajęć z nim związanych.

STEFANA KUKOWSKIEGO z Tczewa - Stefan Kukowski od ponad 30 lat ma niewątpliwie wybitne zasługi dla Tczewa i regionu kociewskiego. Szczególnie imponująca i zarazem sławiąca nasze miasto jest działalność pana Kukowskiego na rzecz Kościoła jako zgrupowanych wiernych. Był wieloletnim społecznym współorganizatorem Festiwali Twórczości Sakralnej. Przez papieża Jana Pawła II został wyróżniony pamiątkowym Złotym Medalem. Pan Stefan podejmuje się wielu inicjatyw powodujących bardzo zróżnicowane i barwne spotkania łączące naszą społeczność, podnosząc jej świadomość i wiedzę o naszej przeszłości. Pan Kurkowski przez prawie 20 lat był członkiem Męskiego Chóru ,,Echo” w Tczewie. Lista dokonań pana Kukowskiego jest bardzo długa.

"Kociewskie Pióro" za całokształt działalności otrzymały " Lubichowskie Kociewiaki" – z Lubichowa.

Zespół ,,Lubichowskie Kociewiaki” upowszechnia i przyczynia się do zachowania oraz twórczego rozwoju tradycyjnych treści kultury ludowej Kociewia. Kształtuje relacje między dziedzictwem przeszłości a współczesnością, przyczynia się do promowania gminy Lubichowo oraz Publicznej Szkoły w Lubichowie. Zdobywa czołowe lokaty we wszystkich konkursach powiatowych, wojewódzkich czy ogólnopolskich. Ponadto zespół ,,Lubichowskie Kociewiaki” odbył niezwykłe spotkanie z etnomuzykologiem z Paryża, profesorami Paryskiej Sorbony. Zespół uczestniczy w życiu kulturalnym Kociewia i środowiska. Stara się, by folklor kociewski wciąż zyskiwał na popularności.

W imieniu organizatorów prowadzący imprezę podziękował sponsorom, dzięki którym można było spotkać się w Borzechowie i integrować się na Kociewiu: marszałkowi województwa pomorskiego,

wszystkim samorządom kociewskim, starostom, prezydentom, burmistrzom we współorganizacji gali, Bankowi Spółdzielczemu w Skórczu, Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu "HEROLD" Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold, Firmie „ALMAX” - Lidii Skalskiej, Firmie Constal - Andrzejowi Konieczce, Cukierni – Piekarni Piotr Kropidłowski, Kwiaciarni Pobłoccy – Piotrowi Pobłockiemu, Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa – Leszkowi Burczykowi.

Po koncercie poproszono na scenę wszystkich nagrodzonych z 10 lat do odebrania upominku oraz wspólnego zdjęcia.


Po tym odbył się KONCERT TOBIASZA STANISZEWSKIEGO.

Tobiasz Staniszewski to wokalista, kompozytor i pianista. Szkołę muzyczną skończył w klasie trąbki, ale świetnie gra także na fortepianie. To właśnie fortepian pozwala mu w pełni na wyrażenie emocji, dopełniając również charakterystyczny sceniczny wizerunek.

Tobiasz został obwołany „objawieniem” ostatniej edycji popularnego programu telewizyjnego „The Voice of Poland” ( jesień 2015). Doceniła go nie tylko ekipa trenerska programu, ale i widzowie, którzy od początku programu wiernie towarzyszą artyście, budując jego oddany fanklub. Tobiasz szczególnie ceni sobie kontakt z publicznością, którą poprzez osobistą, często niezwykle emocjonalną interpretację utworów prowokuje do wspólnego przeżywania muzyki.

Tobiasz jest autorem ścieżek dźwiękowych do etiud filmowych twórców młodego pokolenia. Swoje doświadczenie zdobywał w Anglii, gdzie przez 7 lat pracował jako muzyk i wokalista.

Tworzy w charakterystycznej estetyce lat rozkwitu rythm & bluesa, rocka i soulu.

Podczas koncertów oprócz własnych kompozycji najchętniej sięga po utwory m.in. Petera Gabriela, Raya Charlesa, Stevie Wondera, Czesława Niemena czy zespołów Procol Harum i The Beatles.

Obecnie Tobiasz występuje z zespołem, w którego skład wchodzą:

Tobiasz Staniszewski – keyboard, vocal, Sebastian Stanny – bass, vocal, Tomasz Stanny – perkusja, vocal, Wojtek „Fazi” Radtke – gitary


 


 

 

 


 

 

 

 

 


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!