www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 20 styczeń 2021
 
 
Romantyczny Dzień Kobiet w gminie Zblewo. Owacje na stojąco! Drukuj E-mail
czwartek, 10 marzec 2016


W Gminnym Domu Kultury blisko dwieście pań świetnie się bawiło na koncercie Anny i Romualda Spychalskich z okazji Dnia Kobiet.


Około dwieście (!) kobiet, czerwonych goździków, stół zastawiony słodkościami, życzenia i wspaniały koncert – tak wyglądało święto kobiet zorganizowane przez Artura Herold - wójta gminy Zblewo.
Tegoroczny Dzień Kobiet z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkanek gminy Zblewo. Uroczystość rozpoczęto wystąpieniem wójta gminy, który złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia oraz wręczył po kwiatku. Całą uroczystość uświetnił występ małżeństwa Anny i Romualda Spychalskich, znanych artystów.
Anna Spychalska, wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu i talentem aktorskim, specjalizuje się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju. Romuald Spychalski, tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer, koncertował w Niemczech, Francji, Kanadzie oraz wielokrotnie w USA. W Polsce występował m.in. w warszawskiej Sali Kongresowej, filharmoniach w Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie, Katowicach, Częstochowie oraz w sali... Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie!
Koncert rozpoczął się utworem „Brunetki blondynki” - Jana Kiepury, 1935r. z filmu "Kocham wszystkie kobiety". Po tym artyści wykonali:
Tak całkiem bez dziewczątek – Boni, Księżniczka Czardasza, Kalman,
Kolorowy wiatr - Pocahontas, muzyczny film z wytwórni Walta Disneya,
Śnić sen - Człowiek z LaManczy, Impossible dream, Michel Leigh, rekordy popularności,
Noce i dnie - Waldemar Kazanecki, Agnieszka Osiecka - Noce i dnie Walc Barbary,
Abballati - z repertuaru Roberto Alagni,
L'amore sei tu - włoska wersja piosenki Wihtney Houston, The Bodyguard, Kostner, 1993,
Volare - Domenico Modugno,
Ja się boję sama spać - Zula Pogorzelska, autorzy Petersburski & Włast,
Umówiłem się z nią na 9 - muz. Henryk Wars, tekst: Emanuel Szlechter, film: Piętro wyżej, 1937, wykonawca: Eugeniusz Bodo,
Bo we mnie jest sex - Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski (Kabaret starszych panów),
Zimny drań RS tekst: Jerzy Nel i Ludwik Starski, film: Pieśniarz Warszawy, 1934, wykonawca: Eugeniusz Bodo,
O mnie się nie martw, O mnie się nie martw – singel Katarzyny Sobczyk, wydany w 1964 roku. Utwór napisał Kazimierz Winkler, a skomponował go Józef Krzeczek,
Besame mucho - Consuelo Velasquez, 1940,
Powróćmy jak za dawnych lat - Piosenka z filmu "Manewry miłosne czyli córka pułku" – z 1935 r,
Champs Elysees - z rep. Joe Dassin.
Koncert zakończył się przepięknym utworem „Amigos para siempre”, po którym publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco.
Imprezy z okazji Dnia Kobiet odbyły się także w sołectwach: Białachowo (5.03), Karolewo (6.03) oraz Pinczyn (6.03).Fot. Tadeusz Majewski, Aldona Ronkowska
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!