www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Świetny występ Koła Gospodyń Wiejskich z Bytoni w Jabłowie! - cz. 1
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
Świetny występ Koła Gospodyń Wiejskich z Bytoni w Jabłowie! - cz. 1 Drukuj E-mail
niedziela, 13 marzec 2016
W sobotę w Jabłowie odbył się XII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Jestem na tej cyklicznej imprezie co roku i podziwiam poziom, jaki prezentują najlepsze zespoły. I szczerze przyznam - obawiałem się, że KGW Bytonia, przecież beniaminek w tych

W sobotę w Jabłowie odbył się XII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Jestem na tej cyklicznej imprezie co roku i podziwiam poziom, jaki prezentują najlepsze zespoły. I szczerze przyznam - obawiałem się, że KGW Bytonia, przecież beniaminek w tych "zawodach", wypadnie - jak to na ogół jest z beniaminkami - przeciętnie, a nawet słabo. Tymczasem "show", a raczej "showy" (5 konkurencji), jakie pokazały panie z Bytoni, stały na znakomitym poziomie! Miałem dziś zdać tu nie tylko fotorelację, ale i obszerny materiał tekstowy, ale podzieliłem cały materiał na części. Dlaczego - wyjaśniam niżej. T. M.
Zaskakujące, jak działają zajawki! Jest oczekiwanie, a ja niestety nie zdążyłem z tekstem, gdyż poszukiwałem dzisiaj jurora, a ten gdzieś znikł. Ale nic nie szkodzi - damy cały ten materiał w kilku odsłonach (wydarzenie jest tego godne!), z generalną oceną na końcu. Dziś trzy odsłony, zgodnie z konkurencjami: kulinarną "Pierogi", reklamową - prezentacja pt. "Z tego powodu rozpiera nas duma" i wokalnej (tak w programie) - scenki kabaretowej pt. "Przez dziurkę od klucza". Ale zanim przejdę do fotorelacji - 3 zdjęcia niespodzianka...

TRZY DNI PRZED

Trzy dni przed impreza w Jabłowie odwiedziłem panie z KGW w ich świetlicy. Było już dość późno, ale trwały jeszcze pracy nad kreacją do pokazu mody (konkurencja "Sukienka z papieru gazetowego").Konkurencja "Pierogi"
Panie z Bytoni przygotowały pierogi na czterech półmiskach w 4 "gatunkach": z dynią, z soczewicą, z kaszą gryczaną i ze szpinakiem i "fitą"...
Zabrakło szczegółowego opisów na kartkach, był na przykrywkach. Ale to przy ocenie jury zapewne nie miało znaczenia (tym bardziej, że program nie mówił o takim opisie). Najważniejsze jest przecież, czy.......pierogi smakują. A smakowały bardzo. Na pewno sporo punktów.


Konkurencja pm. "Z tego powodu rozpiera nas duma"
Jak widać, bardzo oryginalna prezentacja zespołowa. Ładny głos lektorki i miękkie ruchy pani ze wskaźnikiem... Przyznałbym punkty za tę zespołowość, kolorystykę strojów, prezentację w gwarze (jedyna taka), oryginalne i bardzo eleganckie przedstawienie w formie wykładu... P
unkty, punkty, punkty!!
Panie pokazują jurorom księgę ze zdjęciami dokonań KGW dotyczącą swojej siedziby w budynku OSP. Ciepłe, serdecznie, bytońskie uśmiechy ... Punkty, punkty, worek z punktami!
Zbliżenie, proszę! Panowie Zbigniewowie jako siła pomocniczo-dekoracyjna...
I proszę niżej, dla porównania...

Szlachta tez zespołowo, ale... Mniejsza z tym, sami porównajcie.
Sumin - prezentacja solo. Hm... ciekawy strój!

Zielona Góra - gmina Lubichowo...
To było dla porównania, ale bez komentarza.Konkurencja - scenka kabaretowa "Przez dziurkę od klucza"Kompletne zaskoczenie - szeroki, amerykański plan (to tylko część zespołu). Poskładajcie sobie w wyobraźni z tymi niżej, fest muzyka - discopolo, tempo jak na wideoklipach, no i ta fantastyczna gra! Punkty, punkty, punkty, góra punktów już za samo wejście! Popatrzcie niżej na...
... na te nieprzeniknione twarze, czarne okulary, za którymi ukrywa się twarz kociewskiego ludu i dla kontrastu pogodna twarz wiejskiej praczki. Tara, balia, maselnica, stare ludowe robocze stroje... Punkty, punkty, licznik bije!
Na scenie po prawej - dziurka od klucza i przy niej łóżeczko. Jakaś parka - coś się będzie za chwilę dziać.To jakby zaloty! Na oczach wsi! Panie po lewej wyraźnie są zdegustowane. Zbliżenie, proszę, na te panie!
Jeszcze bliżej, proszę! O, teraz widać to społeczne oburzenie! Bliżej!!!Doskonała gra! Znakomite tempo! Punkty!!
Zaloty c.d.
No, wyprane! Co za śmiechy?! Proszę zwrócić uwagę na aktorkę po prawej stronie, tak, tę z czymś w rodzaju wędki. Ależ to widowisko ma dynamikę. Wszędzie ruch, każdy coś odgrywa.
Ciekawe, kto to reżyserował. Zwróćcie uwagę, że żaden z aktorów nie odpoczywa!

I tak te zaloty musiały się skończyć! Wiadomo - mężczyzna poluje, a kobieta łowi! Co dalej?!

.. Dalej już tradycyjne korowody.
Korowody ciąg dalszy... Zbliżenie, proszę, na tę dziurkę od klucza!
Bardzo oryginalne!
I do swojego mieszkanka!
Zbliżenie, proszę!
Wreszcie sami we dwoje! Chociaż, kto tam przez dziurkę od klucza?
I do łóżeczka! Moment?! Zbliżenie!

Piękna para!
Nie przesadzajmy z momentami.
Tymczasem społeczność wiejska przy baliji... Plotkuje.
Sektor dla reporterów. Ks. Ireneusz Smagliński - Radio "Głos"

Widzowie...
Trudno znaleźć miejsce, żeby zrobić zdjęcie. Zawsze się wchodzi komuś w paradę!
Jeszcze kilka zdjęć na okrasę?! A może coś powtórzymy? Może jeszcze raz to...
Równie dobrze ta scena mogłaby kończyć znakomity spektakl pań z KGW Bytonia jako przestroga dla zbyt romantycznych zalotników! Góra punktów za całość!!

Jutro c.d. fotostory i zapowiadany tekst.
Fot. Tadeusz Majewski
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!