www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 03 sierpień 2020
 
 
JOANNA. MARCINCZYK. Nieco inna lekcja języka niemieckiego Drukuj E-mail
piątek, 18 marzec 2016


Metody aktywizujące to grupa metod nauczania, które charakteryzuje to, że w procesie kształcenia aktywność uczniów przewyższa aktywność nauczyciela.


Stosowanie metod aktywizujących w procesie dydaktycznym sprzyja pogłębieniu zdobytej wiedzy, jej operatywności i trwałości. Dzieci muszą myśleć podczas wykonywania podjętych działań. Angażują się emocjonalnie; są aktywne w sferze percepcyjnej, ruchowej, werbalnej i emocjonalno-motywacyjnej. Wykorzystując metody aktywne, uczymy dzieci właściwych stosunków międzyludzkich, zrozumienia, tolerancji.

Staramy się w naszej szkole (ZKiW Pinczyn) jak najczęściej pracować metodami aktywnymi w myśl zasady, która mówi, że wielostronne uczenie się oparte na przyswajaniu informacji z różnych źródeł, odkrywaniu, przeżywaniu i działaniu jest najbardziej efektywne.


Na początku marca uczniowie klasy IIb na lekcji języka niemieckiego wykorzystali metodę dramy i zaprezentowali przygotowane przez siebie scenki sytuacyjne pt. „U lekarza”. Pomysłów i sposobów realizacji było kilka, a wszystkie równie przemyślane i przede wszystkim bardzo dowcipne. Uczniowie przygotowali się do lekcji bardzo sumiennie, zaopatrzyli się w przebrania i rekwizyty w celu uwiarygodnienia swoich występów. Zresztą zobaczcie sami – zdjęcia mówią same za siebie.

Joanna Marcinczyk 

 

 

 


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!