www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 30 wrzesień 2020
 
 
KONCERT CHARYTATYWNY. Właściwie to facebookowo-muzyczna wzruszająca historia! Drukuj E-mail
poniedziałek, 21 marzec 2016


"Wszystkich ludzi o dobrym sercu zapraszamy na koncert charytatywny, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na turnus rehabilitacyjny dla Kubusia" – pojawiło się "masowo" na Facebooku. – "Kubuś Heksel z Bytoni (gmina Zblewo) choruje na mózgowe porażenie dziecięce objawiające się niedowładem kończyny górnej i dolnej lewej strony, co wiąże się z trudnościami w poruszaniu się oraz zaburzeniami mowy."


No i w niedzielę o godz. 17 w szkole w Bytoni zaczął się zwołany na Fb zaskakujący koncert, w którym udział wzięli: Krzysztof Gdaniec – konferansjer i wokalista, Karolina Jezierska, ZUMBA - Lucyna Chwała (Szkoła tańca "Esta Fiesta"), Evelina Rytelewska, Wiesław Chrzanowski, ZUMBA - Kamil Domaszk / Lucyna Chwała (Esta Fiesta), Krzysztof Cegłowski & Greg Piskorski, Henryk Sadowski, Mateusz Rombalski, Monika Kurkowska i zespół Darius Group. Były też – zgodnie z zapowiedzią na Fb tysiące baniek mydlanych i zwierzątka z baloników. Bilet wstępu - cegiełka kosztował 5 zł.

Ludzi zebrało się mnóstwo, by posłuchać całkiem niezłej muzyki i wokalu. Być może ta impreza będzie miała ciąg dalszy i stanie się naszą ciekawą muzyczną wizytówką. Nieraz się zdarza, że coś wielkiego rodzi się przypadkowo.A oto, co mówi "sprawca" tego wydarzenia, Krzysztof Gdaniec, o tym, skąd się wziął pomysł:

- Dostałem smsa od Justyny Heksel (mamy Kuby) z prośbą o 1% podatku. Z uwagi na fakt, że ofiarowałem go już innemu dziecku (z Lubichowa), zaproponowałem zorganizowanie małego koncertu, tylko, że się trochę rozrósł Emotikon smile Zaprosiłem znajomych z branży do występów na scenie. Ofiarodawcy w większości zaczęli sami się zgłaszać po nagłośnieniu akcji na Facebooku. Część z nich została "pozyskana" przez Magdę Kijak.
Wzruszające! Cel koncertu też został osiągnięty!
- Drodzy Państwo – na pisał dzień po tym wydarzeniu Krzysztof Gdaniec na Fb.- Jesteśmy już po koncercie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i za hojność, dzięki której udało się zebrać 5510.56 zł i 55 euro i tym samym możemy wysłać Kubę na turnus rehabilitacyjny. Tego celu nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie wspaniali ludzie, który stworzyli atmosferę koncertu, czyli WYKONAWCY, a także gorące serca OFIARODAWCÓW, który zapewnili mnóstwo (prawie 90!) cudownych nagród oraz WY - mili GOŚCIE naszego koncertu, którzy nie szczędzili "grosza", by cel mógł zostać zrealizowany. Dziękujemy z całego serducha! Ps. Specjalne podziękowania ode mnie dla wspierającej mnie żony Gosi Gdaniec, brata Janusza oraz wielu, wielu innych ludzi z Magdaleną Olech-Kijak na czele. Wszystkiego dobrego dla Was!
A Justyna Heksel na swoim profilu napisała: - Było naprawdę wspaniale! Kochani, dziękuję za tak liczne przybycie, za dobre serca, które nam okazaliście. Za przepiękne wykonania Artystów. Za każdą pomoc dziękuję, dziękuję, dziękuję. A przede wszystkim dziękuję Krzysiowi i Gosi za tak świetną organizację - jesteście najlepsi na świecie! Dzięki Wam Kubuś już niedługo pojedzie na turnus rehabilitacyjny. WIELKIE DZIĘKUJĘ.

Tadeusz Majewski


 

 

 

 

 

 

 

 


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!