www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow O Szkolnym Kole Caritas w Zblewie piszą jego czlonkowie
poniedziałek, 25 maj 2020
 
 
O Szkolnym Kole Caritas w Zblewie piszą jego czlonkowie Drukuj E-mail
sobota, 09 kwiecień 2016
W listopadzie 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie powstało Szkolne Koło Caritas. Chcielibyśmy podzielić się informacjami na temat naszych działań, które podjęliśmy w ostatnim czasie.

W listopadzie 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie powstało Szkolne Koło Caritas. Chcielibyśmy podzielić się informacjami na temat naszych działań, które podjęliśmy w ostatnim czasie.


„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”

Jan Paweł II


Szkolne Koło Caritas

W lutym postanowiliśmy wspomóc osoby chore, mieszkające na terenie naszej parafii. W związku z tym, na terenie szkoły odbyła się zbiórka soków w kartonikach. Każdy chętny uczeń mógł się włączyć w tę akcję. Z zebranych soków i smacznych jabłek przygotowaliśmy niewielkie zdrowe i pełne witamin podarunki. Na koniec do każdej trafił także list Papieża Franciszka, napisany specjalnie z okazji Światowego Dnia Chorych. W przekazaniu paczek pomogli nam proboszcz zblewski, ks. prałat Zenon Górecki oraz ks. Wikariusz Piotr Wietrzykowski. Udało się nam obdarować około 60 osób.

Święta Wielkiej Nocy w tym roku przypadły w marcu i dlatego w pierwszy weekend miesiąca wspólnie z młodzieżą z KSM-u zorganizowaliśmy zbiórkę żywności o przedłużonym terminie ważności. Z pozyskanych produktów przygotowane zostały paczki dla rodzin w kłopotliwej sytuacji materialnej.

I jeszcze jedna informacja... O tym, że nasi uczniowie mają wielkie serca i lubią pomagać, nie trzeba nikogo przekonywać. Z okazji Świąt Wielkanocnych postanowili sprawić troszkę radości małym pacjentom szpitalnego oddziału pediatrycznego w Starogardzie Gd. W Wielki Czwartek przed południem troje uczniów wraz z opiekunem odwiedziło dzieci przebywające w szpitalu. Na miejscu przywitali nas bardzo mili lekarze i niezwykle pomocne panie pielęgniarki. Każdy mały pacjent otrzymał od nas własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami świątecznymi oraz wielkanocną maskotkę. Chyba udało się nam mile zaskoczyć wszystkich na oddziale, bo usłyszeliśmy wiele serdecznych słów wdzięczności. To było ciekawe i wspaniałe uczucie.

Wniosek nasuwa się jeden: fajnie jest pomagać i sprawiać bezinteresownie choć namiastkę radości, szczególnie w trudnych chwilach.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pomoc i przygotowanie naszych działań, serdecznie dziękujemy.

Członkowie Szkolnego Koła Caritas

działającego w ZSP Zblewo

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!