www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA TURYSTY arrow Przegląd kwater agroturystycznych w gminie Zblewo: SŁOMIANY DOMEK!
niedziela, 09 sierpień 2020
 
 
Przegląd kwater agroturystycznych w gminie Zblewo: SŁOMIANY DOMEK! Drukuj E-mail
środa, 20 kwiecień 2016


Mieszkamy w przepięknym miejscu. Słomiany Domek powstał po to, żebyśmy mogli się tym miejscem z Wami podzielić. Bory Tucholskie zapraszają wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta. Bliskość lasów i jezior, wizyty zwierzyny i świeże powietrze pozwolą zapomnieć o codzienności. Nic tak nie pomaga, jak piękna przyroda i nocleg w domku zbudowanym ze słomy.Słomiany Domek nie nazywa się tak bez przyczyny. Jego ściany powstały z kostek słomy ściętej na sąsiadującym z naszą posesją pola. Tynki wykonaliśmy z gliny pozyskanej z wykopów pod fundamenty. Jeszcze niedawno sami nie wierzyliśmy, że jest to możliwe. Okazało się, że słomiane ściany wspaniale izolują i są ciepłe w dotyku. Tynki gliniane pozwalają utrzymać optymalny mikroklimat wewnątrz pomieszczeń i są hipoalergiczne. Wszystko to przy zastosowaniu materiałów wyprodukowanych tylko przez Matkę Naturę. Wszystko to sprawia, że bajka o trzech świnkach staje się lekko nieaktualna...

OKOLICA


W okolicy Słomianego Domku znajdują się 4 Jeziora. Wzdłuż największego, Borzechowskiego Wielkiego, znajduje się niezliczona ilość mniej lub bardziej zagospodarowanych plaż. W ośrodku wypoczynkowym można wypożyczyć kajak i wybrać się na wycieczkę w stronę jeziora Szteklin. W podobnej odległości znajduje się niewielkie, malowniczo schowane w lesie jezioro Piekiełko. Całości dopełniają jeziora Borzechowskie Małe oraz Niedackie. 2 km od Borzechowa przepływa rzeka Wda. Jednodniowy spływ to ciekawy pomysł na urozmaicenie pobytu!


LAS

Do Lasu ze Słomianego domku wychodzi się przez furtkę w płocie. Za nią czeka magiczna bukowa kraina, która kusi spokojnym szumem drzew i śpiewem ptaków. Las kusi spacerem przez cały rok. Wiosną – budzi się do życia, latem – obfituje w jagody, jesienią - zaprasza na grzybobranie, a zimą – kusi nartami biegowymi, które z chęcią pożyczymy. Podobnie zresztą jak rowery. Często odwiedzają nas też leśni mieszkańcy – sarny, lisy, dziki czy jelenie. Jeden kiedyś wskoczył nawet przez płot na nasze podwórko!

W Słomianym domku znajduje się po prostu wszystko, co trzeba! Kuchnia wyposażona jest w zmywarkę i kuchenkę gazową z piekarnikiem. Na piętrze wygodnie wyśpią się 4 osoby na dwóch łóżkach pojedynczych i jednym małżeńskim. Ponadto na dole znajduje się rozkładana kanapa. W okresie jesienno-zimowym na pewno przyda się koza na drewno, a latem taras wraz z grillem i miejscem na ognisko. Dzieci na pewno ucieszą się z placu zabaw, a miłośnicy aktywnego wypoczynku z boiska do piłki nożnej. Na miejscu znajduje się również infrastruktura przyjazna kamperom i przyczepom campingowym!
Zapraszamy

www.slomianydomek.pl 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!