www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow IX Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie
sobota, 04 lipiec 2020
 
 
IX Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie Drukuj E-mail
niedziela, 24 kwiecień 2016

IX Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych „Szranki Teatralne 2016” w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie Pod hasłem „Teatr uczy nas żyć..”  dnia 17 marca w Gminnym Ośrodku Kultury z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbył się IX Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych „SZRANKI TEATRALNE 2016” zorganizowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie, Halinę Jaworską i Ewę Ciecholewską-Litzau.

IX Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych „Szranki Teatralne 2016” w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie

Pod hasłem „Teatr uczy nas żyć..”  dnia 17 marca w Gminnym Ośrodku Kultury z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru odbył się IX Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych „SZRANKI TEATRALNE 2016” zorganizowany przez nauczycieli z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie, Halinę Jaworską i Ewę Ciecholewską - Litzau.

W odpowiedni nastrój wprowadziły nas piosenki w wykonaniu zespołu muzycznego dziewcząt z klasy 4b, prowadzonego przez Magdalenę Jaworską.

W tym roku w spotkaniu z teatrem wzięło udział 7 szkolnych zespołów teatralnych. Jako pierwszy wystąpił zespół „SKRZATY” z Publicznej Szkoły Podstawowej ze Zblewa, prowadzony przez Ewę Ciecholewską-Litzau. Potem mogliśmy oglądać zespoły z sąsiednich szkół naszej gminy. Zespół „MIĘDZY SŁOWAMI’ ze szkoły w Bytoni, prowadzony przez Piotra Wróblewskiego, zespół z Borzechowa prowadzony przez Małgorzatę Wons i Honoratę Trocha-Rzepkowską oraz zespół z Kleszczewa, którym opiekują się Marzanna Dąbrowska i Katarzyna Kulas.
W tym roku nie zabrakło też dwóch zespołów z Publicznego Gimnazjum w Zblewie. Zaprezentował swoje umiejętności aktorskie szkolny zespół „ORCHESTRA”, prowadzony przez Halinę Jaworską oraz zespół prowadzony przez księdza Piotra Wietrzykowskiego. Tematyka przedstawień była różnorodna, począwszy od bajek, baśni do tematów poważniejszych, dotyczących problemów uzależnień. Nie zabrakło również humoru.

Różnorodna tematyka prezentowanych przedstawień pokazała, że uczniowie potrafią każdy temat przenieść na scenę i robią to w sposób ciekawy. Ich pomysłowość zachwyciła widownię. Wszystkie przedstawienia były bardzo kreatywne i pouczające, co spotkało się z entuzjazmem zaproszonych gości. A zaszczycili nas swoją obecnością przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Aneta Osowska, Czesław Kuczkowski - sołtys Zblewa oraz dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Lucyna Błaszak.

Na zakończenie były podziękowania i skromne upominki dla każdego aktora oraz dla opiekunów zespołów teatralnych.

Jak co roku mogliśmy liczyć na pomoc i życzliwość pań, które pracują w Gminnym Ośrodku Kultury w Zblewie i zaangażowanie nauczycieli, którzy pomagali w organizacji Gminnego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych.

Dziękujemy paniom: Anecie Lubińskiej, Joannie Przybylskiej i Beacie Kośnik oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w ten projekt i wspierali nas zarówno w przygotowaniach, jak i podczas trwania imprezy. Dzięki nim nasi uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w sposób twórczy.

Coroczne spotkania młodych ludzi na scenie teatralnej pozwalają na wymianę doświadczeń i są jedną z niewielu okazji aktywizacji w dziedzinie propagowania sztuki teatralnej w szerokim tego słowa znaczeniu.

Halina Jaworska

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!