www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 23 luty 2020
 
 
Klubowa Wystawa Posokowców i Alpejskich Gończych Krótkonożnych oraz Regionalny Konkurs Posokowc Drukuj E-mail
środa, 27 kwiecień 2016

W sobotni poranek (16.04.2016) na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Twardy Dół zjawiły się pięćdziesiąt dwa psy wraz z przewodnikami i rodzinami na Klubowej Wystawie Posokowców i Alpejskich Gończych Krótkonożnych. Otwarcia tegorocznej wystawy dokonali sędziowie kynologiczni: Aleksander Skrzyński (Przewodniczący Klubu Posokowców) oraz wyjątkowy gość z Niemiec - Wolfgang Trumpfheller.


W sobotni poranek (16.04.2016) na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Twardy Dół zjawiły się pięćdziesiąt dwa psy wraz z przewodnikami i rodzinami na Klubowej Wystawie Posokowców i Alpejskich Gończych Krótkonożnych. Otwarcia tegorocznej wystawy dokonali sędziowie kynologiczni: Aleksander Skrzyński (Przewodniczący Klubu Posokowców) oraz wyjątkowy gość z Niemiec - Wolfgang Trumpfheller.

Po uroczystym otwarciu wystawy na ring zaczęły wchodzić kolejno psy z każdej grupy wiekowej, by poddać się ocenie sędziów. Przy tak dużej liczbie psów sędziowie mieli naprawdę dużo pracy. Przyjazna atmosfera panująca przez cały czas trwania wystawy dodawała każdemu sił do rywalizacji o puchary i sięgnięcie po tytuł Klubowego Zwycięscy Roku 2016. Wręczenia nagród psom i ich przewodnikom dokonali Sędziowie Kynologiczni wraz z wójtem gminy Zblewo Arturem Herold.

Lokaty:

Najlepsza para: ŁOWCA i MERCI Sfora Nemroda FCI; właściciel: Izabela Rutkowska;

Najlepsza hodowla: SFORA NEMRODA FCI – Małgorzata Cysewska, Anna Wencel;

Najlepszy reproduktor: EROS z Javomickie louky

Najlepsza suka hodowlana: SZILA Sfora Nemroda FCI

Najpiękniejsze Młodsze Szczenię: CENTRA Sfora Nemroda FCI; właściciel: Anna Wencel, Małgorzata Cysewska, Lech Rześny;

Najpiękniejsze Szczenię: ALFA Echo Kniei (FCI); właściciel: Jan Szociński;

Najpiękniejszy Junior: BERLIN Posokowce z Weroniki; właściciel: Marcin Ludwicki;

Najpiękniejszy Weteran: KAZBACH BEZA Hazba; właściciel: Anna Wencel, Małgorzata Cysewska;

Najpiękniejszy Pies Użytkowy: MERCI Sfora Nemroda FCI; właściciel: Izabela Rutkowska;

Klubowy Zwycięzca Roku 2016: AMOR ZŁOTA BALEDA FCI; właściciel: Bartosz Kowalczyk.

Po uroczystym wręczeniu nagród nadszedł czas na wspólne rozmowy przy ognisku, gdzie właściciele psów wymieniali doświadczenia i uwagi między sobą.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem wójta gminy Zblewo Artura Herold, który objął patronatem Klubową Wystawę Posokowców i Alpejskich Gończych Krótkonożnych. Również bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Kaliska za okazaną pomoc w organizacji wystawy i ZKwP oddział Sopot oraz Klubowi Posokowców, bez których ta wystawa by się nie odbyła.


 


W niedzielę (17.04.2016) mimo kapryśnej pogody w osadzie leśnej Gaj koło Pinczyna otwarto kolejny Regionalny Konkurs Posokowców. Otwarcia dokonał przewodniczący Komisji Kynologicznej przy Okręgowej Radzie Łowieckiej PZŁ w Gdańsku Marcin Rutkowski. W konkursie wystartowało aż czternaście posokowców bawarskich i dwa posokowce hanowerskie. Psy biorące udział w takim konkursie muszą zaliczyć konkretne konkurencje, czyli: sprawdza się reakcję psa na strzał; odłożenie, czyli pies przez dziesięć minut pozostaje w jednym miejscu bez obecności przewodnika, nie mogąc się ruszyć z miejsca do powrotu właściciela. Po zaliczeniu tych konkurencji psy udają się na tzw. ścieżki tropowe, przygotowane na odcinku około jednego kilometra na szesnaście do dwudziestu czterech godzin przed rozpoczęciem pracy psa. Psy w tym roku miały naprawdę trudne warunki, ponieważ od poprzedniego dnia padał deszcz, który utrudniał prace posokowcom. Jednak tak trudne warunki zweryfikowały po części umiejętności młodych i tych doświadczonych psów. Wyniki jak na te warunki były zadowalające, ponieważ komisja sędziowska przyznała trzy dyplomy I°; cztery dyplomy III°; a dziewięć psów pozostało niestety bez dyplomu. Przewodnicy, których psy ukończyły konkurs bez dyplomu, nie byli zawiedzeni, ponieważ komisja sędziowska po zakończeniu pracy psa zawsze dawała wskazówki przewodnikowi odnośnie dalszego szkolenia czworonoga.

Lokaty:

1. Posokowiec bawarski BETTI z Mszczonowskiej Sfory FCI – dyplom I° - 90 pkt. wniosek na CPC.

przewodnik Krzysztof Witkowski;

2. Posokowiec bawarski PERY z Lubochnianskiej doliny – dyplom I° - 86 pkt.

przewodnik Józef Zipser;

3. Posokowiec bawarski KOBUZ Sfora Nemroda FCI – dyplom III° - 80 pkt.

przewodnik Marek Szałkowski.

Uroczystego wręczenia dyplomów i nagród dokonał Sędzia Główny Aleksander Skrzyński wraz z nadleśniczym Nadleśnictwa Kaliska Marcinem Naderzą oraz przedstawicielem Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Gdańsku Romanem Wasilewskim i Przewodniczącym Komisji Kynologicznej przy ORŁ PZŁ w Gdańsku Marcinem Rutkowskim. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz zaproszono uczestników do skosztowania pieczonego dzika.

Jako organizatorzy tegorocznego konkursu składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Kaliska za współpracę i okazaną pomoc w zorganizowaniu Regionalnego Konkursu Posokowców oraz wszystkim osobom czynnie włączających się w coroczną organizację konkursów psów myśliwskich. Dziękujemy fundatorom nagród oraz upominków, dzięki którym każdy uczestnik będzie mógł mile wspominać spędzone chwile na Kociewiu.

Maciej Wąs


 


 


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!