www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 23 luty 2020
 
 
BORZECHOWO. FESTYN SPORTOWO- REKREACYJNY „OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA” Drukuj E-mail
czwartek, 05 maj 2016
Dnia 30 kwietnia 2016 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie oraz na „Orliku” z kompleksem  boisk odbył się FESTYN SPORTOWO- REKREACYJNY „OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA”.

Dnia 30 kwietnia 2016 r. na terenie Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie oraz na „Orliku” z kompleksem boisk odbył się FESTYN SPORTOWO- REKREACYJNY „OD PRZEDSZKOLAKA DO BABCI I DZIADKA”.
Festyn już na stałe wpisał się w harmonogram największych wydarzeń Borzechowa. Tegoroczny festyn objęty został honorowym patronatem: posła na Sejm RP Ziemi Pomorskiej Jerzego Borowczaka, wicemarszałka Województwa Pomorskiego Krzysztofa Trawickiego oraz wójta gminy Zblewo Artura Herold.
Celem festynu był najliczniejszy udział dzieci i młodzieży oraz dorosłych w przygotowanych dla wszystkich konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Każdy uczestnik rozgrywek i zabaw otrzymał talon, który brał udział w losowaniu nagród. Nagrody zakupiono dzięki ogromnemu zaangażowaniu animatorów Orlika, a zarazem głównym organizatorom festynu państwu Renacie i Jarosławowi Klimowicz, którzy już po raz trzeci zaangażowali się w nawiązanie współpracy z partnerami i sponsorami.

Ogromnym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się stanowisko, przy którym nauczycielki, mamy i gimnazjalistki malowały twarze dzieciom. Dzieci zabawiał także kolorowy klaun, który robił ogromne bańki mydlane i zwierzątka z baloników.
Do konkurencji sportowo-rekreacyjnych należały: ścianka wspinaczkowa, tenis stołowy, szachy, warcaby, tor przeszkód, rzuty do celu, przeciąganie liny, rzut do kosza i inne. W konkurencjach brały udział nie tylko dzieci, lecz również dorośli, którzy dobrze bawili się podczas potyczek sportowych. Jak sama nazwa festynu mówi - w zabawie brały udział całe rodziny, bez względu na wiek.


O oprawę muzyczną oraz konferansjerkę zadbał duet „Harry & Kabi”. Niezwykłą niespodzianką okazał się występ Grega Piskorskiego - charyzmatycznego wokalisty i skrzypka.
Słoneczna pogoda sprzyjała tańcom i zabawom. Na festyn przybywały całe rodziny z Borzechowa i okolic. Nie zabrakło również gości z daleka, którzy zatrzymywali się tylko na chwilę, a pozostali do końca festynu. Podziwiali wzorową organizację i sympatyczną atmosferę borzechowskiego festynu.

Koło Gospodyń Wiejskich oraz panie ze szkolnej stołówki przygotowały darmowy poczęstunek dla wszystkich uczestników festynu: smaczny bigos, ciepłe gofry, domowe wypieki, galaretki i lody dla najmłodszych. A wszystko GRATIS!!!
Wszyscy bawili się wspaniale. Uśmiechy gościły na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Na koniec odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów, którzy każdego roku wspierają organizatorów festynu. Wśród nagród znalazły się m.in.: rowery, deskorolki, namioty, piłki, gadżety sportowe, kuchenne, ogrodowe i inne.
Nagrody wręczone zostały przez sekretarza gminy Zblewo Daniela Szpręgę, radnego Rady Gminy Zblewo Janusza Czubka, dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie Marię Tomanę, animatorów „Orlika” Renatę i Jarosława Klimowicz oraz przedstawiciela Urzędu Gminy- Tomasza Romanów.
Oto lista sponsorów, którym należą się wielkie podziękowania i brawa za coroczne wspieranie festynu: URZĄD GMINY ZBLEWO, BANK ZACHODNI WBK- GRUPA SANTANDER, MEGIW, KAYO, NADLEŚNICTWO KALISKA, ZAREX, CENTRUM ZAOPATRZENIA ROLNICTWA, MASARNIA HEROLD, BOLTING SERVICE, KGW BORZECHOWO, SPÓŁKA Z.O.O. TMX, LIBERA, PINEX, BEGIER MEBLE, IGLOTEX, KONOPIELKA, HNI, PPHU „PAT”.
Dziękujemy również za współpracę pracownikom Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie, pracownikom Urzędu Gminy oraz licznym darczyńcom, mieszkańcom Borzechowa i okolic, którzy pragnęli zostać anonimowi. Dziękujemy!!!
Dziękujemy również uczestnikom festynu za wspólnie spędzony czas.
Do zobaczenia już za rok!!!

Organizatorzy
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!