www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
poniedziałek, 01 czerwiec 2020
 
 
KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE. Spotkanie z myśliwymi Drukuj E-mail
czwartek, 26 maj 2016
Dnia 16 maja 2016 roku odwiedzili nas myśliwi z Koła Łowieckiego „Ryś”  w Gdańsku; pan Andrzej Edel, Łukasz Plata i Piotr Kukier.

Dnia 16 maja 2016 roku odwiedzili nas myśliwi z Koła Łowieckiego „Ryś”  w Gdańsku; pan Andrzej Edel, Łukasz Plata i Piotr Kukier.
 
Od wielu lat trwa współpraca naszej szkoły właśnie z tym kołem. Uczniowie uczestniczą w Konkursie Zbiórki Kasztanów. W tym roku w konkursie wzięło udział 51 uczniów, którzy łącznie dostarczyli do szkoły 3519 kilogramów kasztanów. 
Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Szymanska, która zebrała 743 kg, II miejsce zajęła Milena Jankowska – 315 kg i III miejsce zajął Marcel Reszczyński – 254 kg. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.
Jak co roku, oprócz nagród, które są bardzo miłym i atrakcyjnym akcentem, nasi uczniowie mają okazję, by poszerzyć swoją wiedzę o przyrodzie i myślistwie. Myśliwi zawsze są bardzo solidnie przygotowani do spotkania z nami, a my z niecierpliwością czekamy na nich.  W tym roku urządzili nam pokaz psów myśliwskich. Psy były urocze i chętnie witały się z dziećmi. Dowiedzieliśmy się też, czym różni się poroże od rogów. Pokazali nam wielkie poroże jeleni. Uczniowie sprawdzali ciężar, jaki muszą nosić na głowie te zwierzęta.
Na zakończenie  były podziękowania za współpracę. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wręczyły laurkę myśliwym.                                            
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!