www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow WARTO POMAGAĆ! UDANA AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA!
niedziela, 12 lipiec 2020
 
 
WARTO POMAGAĆ! UDANA AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA! Drukuj E-mail
czwartek, 26 maj 2016
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.                    Janusz KorczakWielkimi krokami zbliża się jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni – Dzień Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski włączył się do działalności fundacji dr Clown, która zajmuje się gelontologią.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
                                       Janusz Korczak

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni – Dzień Dziecka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski włączył się do działalności fundacji dr Clown, która zajmuje się gelontologią.

Gelontologia to prawidłowe określenie terapii śmiechem (greckie „gelos” -  znaczy śmiać się). Na całym świecie terapia ta zyskuje coraz większą popularność w służbie zdrowia. W Polsce program terapii śmiechem i zabawą od 12 lipca 1999 r.  prowadzi z powodzeniem Fundacja „Dr Clown”.
Kolorowi clowni – terapeuci pracują w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjo-terapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam, gdzie przebywają chore lub niepełnosprawne dzieci.
Uczniowie naszej szkoły postanowili wspomóc działanie fundacji i przez miesiąc przygotowywali laurki z okazji Dnia Dziecka, zbierali zabawki i maskotki, które zostały przekazane fundacji dr Clown. 
Warto jest pomagać! Pamiętajmy, że wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło, by do nas powrócić. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji!
Magdalena Mechlińska

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!