www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
niedziela, 09 sierpień 2020
 
 
GMINA ZBLEWO. Udziela się absolutorium. Najwyższa nota za wynik i za styl! Drukuj E-mail
środa, 01 czerwiec 2016
W poniedziałek (30.05) odbyła się sesja Rady Gminy Zblewo, podczas której radni jednogłośnie udzielili wójtowi Arturowi Herold absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok. Innymi słowy, Rada Gminy jako organ kontrolujący działania władzy wykonawczej wyrazili pozytywną ocenę na temat prawidłowości i sposobu wydatkowania publicznych pieniędzy w minionym roku.

W poniedziałek (30.05) odbyła się sesja Rady Gminy Zblewo, podczas której radni jednogłośnie udzielili wójtowi Arturowi Herold absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok. Innymi słowy, Rada Gminy jako organ kontrolujący działania władzy wykonawczej wyraziła pozytywną ocenę na temat prawidłowości i sposobu wydatkowania publicznych pieniędzy w minionym roku.

Tego, że absolutorium będzie udzielone, można było się spodziewać, ale mało kto przypuszczał, że to udzielenie będzie przebiegało w tak pozytywnej i serdecznej atmosferze. Radni – używając języka sportowego – dali wójtowi najwyższą notę za wynik i za styl. Trudno więc się dziwić, że wójt był zwyczajnie szczęśliwy, podobnie jak team jego doradców i urzędników. Składano gratulacje i kwiaty. Nic dziwnego – 7 mln zł na bardzo widoczne dla każdego mieszkańca gminy inwestycje zrobiły wrażenie. Tym bardziej godne podziwu, że jeszcze pod koniec ub.r. niektórzy mówili o trudnej sytuacji budżetowej gminy.

Na sesji podziękowano też dh Henrykowi Kinowskiemu – komendantowi zblewskiej OSP. 20 lat komendantury i 50 lat działalności w OSP budzi wielki szacunek. Dla mnie pan jest cały czas komendantem – mówił wójt, który nie wyobraża sobie istnienia Zblewa i gminy bez OSP i wspaniałych strażaków.

Na sesji był też nowy komendant. - Z reguły jest tak, że odchodzący komendant namaszcza nowego – stwierdził Henryk Kinowski. Tu trafiło na mojego syna, Jarosława, który w Straży pracuje 18 lat.

Tadeusz Majewski
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!