www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Gminne Warsztaty Przyrodniczo-Ekologiczne w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerski
niedziela, 12 lipiec 2020
 
 
Gminne Warsztaty Przyrodniczo-Ekologiczne w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerski Drukuj E-mail
czwartek, 02 czerwiec 2016
20 maja do naszej szkoły zjechali się mali goście w towarzystwie swoich opiekunów. Przyjechali na Gminne Warsztaty Przyrodniczo-Ekologiczne. W tym roku odbyły się one pt. „Aktywny wypoczynek w zdrowym środowisku”. Łącznie w warsztatach wzięło udział 30 uczniów z klas I–III SP. Każdą szkołę naszej gminy reprezentowało 6 uczniów.

20 maja do naszej szkoły zjechali się mali goście w towarzystwie swoich opiekunów. Przyjechali na Gminne Warsztaty Przyrodniczo-Ekologiczne. W tym roku odbyły się one pt. „Aktywny wypoczynek w zdrowym środowisku”. Łącznie w warsztatach wzięło udział 30 uczniów z klas I–III SP. Każdą szkołę naszej gminy reprezentowało 6 uczniów.
 
Gości powitała dyrektor Iwona Wysmułek-Śliwa, a uczniowie klasy IB zatańczyli i zaśpiewali piosenkę pt. „Ekologiczne reggae”.
Wprowadzeniem do warsztatów była rozmowa o tym, co to znaczy zdrowe środowisko, jak my możemy dbać o nasze środowisko, by było przyjazne dla ludzi, co to jest aktywny wypoczynek i jakie my mamy możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego. Dzieci wymieniali się swoją wiedzą na te tematy. Razem doszliśmy do wniosku, że zdrowy styl życia, to również zdrowe odżywianie dlatego i o tym musimy zawsze pamiętać.
Jak spędzać aktywnie czas wolny, opowiedział dzieciom nasz gość, pan Kacper Czaplewski, który od dziecka trenuje koszykówkę. Pokazał im, jak trenować, a potem przeprowadził  trening dostosowany do ich możliwości. Dzieci bardzo aktywnie i z radością poddały się treningowi, po czym wyczerpane, ale zadowolone wróciły na dalszy ciąg zajęć.
Kolejnym etapem była praca plastyczna. Dzieci w poszczególnych grupach wykonały plakaty promujące różnorodne sporty, które mogą być trenowane przez  dzieci w czasie wolnym, bo aktywność ruchowa na świeżym powietrzu jest nieoceniona dla zdrowia. Ustaliliśmy wspólnie, że odpoczynek  rodzinny też może opierać się na różnych zabawach sportowych. Ruch, to zdrowie.
Po wszystkich zajęciach ruchowych i umysłowych nadszedł czas na posiłek. Odwiedziła nas pani Małgorzata Kropidłowska, która przygotowała dla dzieci zdrowy poczęstunek. Z gotowych produktów  uczniowie przygotowali sobie pyszne kanapki pod czujnym okiem pani Małgosi. Od czasu do czasu można sobie pozwolić na słodkości, dlatego tego dnia wszyscy zostali poczęstowani pysznymi lodami. Cały posiłek sponsorowała Piekarnia – Cukiernia Kropidłowski ze Zblewa.
Na koniec wszyscy uczniowie, którzy brali udział w warsztatach otrzymali upominki sponsorowane przez wójta gminy Artura Herold i ZUOK w Starym Lesie. Sponsorów pozyskał pan Tomasz Romanów w ramach współpracy szkoły z Urzędem Gminy w Zblewie.
W imieniu współorganizatorów wszystkim serdecznie dziękuję za współpracę.
Mirela Trawicka

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!