www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Jak gmina Zblewo powitała Gerrarda Proteau
wtorek, 02 czerwiec 2020
 
 
Jak gmina Zblewo powitała Gerrarda Proteau Drukuj E-mail
czwartek, 02 czerwiec 2016

Gerrard Proteau, nartorolkarz objeżdżający dookoła Europę, dotarł 29 maja do Zblewa. Francuz zamierza pokonać na nartorolkach  7350 km. Ten wyczyn to nie tylko sport. Gerrard uwrażliwia Europejczyków na choroby nowotworowe u dzieci.

 
Gerrard Proteau, nartorolkarz objeżdżający dookoła Europę, dotarł 29 maja do Zblewa. Francuz zamierza pokonać na nartorolkach 7350 km. Ten wyczyn to nie tylko sport. Gerrard uwrażliwia Europejczyków na choroby nowotworowe u dzieci.
W Zblewie przygotowano Gerrardowi i osobom mu towarzyszącym (Cyril Kamil Przewoźnik oraz Lucy, założycielka stowarzyszenia pomagającego ratować dzieci dotknięte chorobą nowotworową) specjalne powitanie. Na odcinku Starogard - Zblewo towarzyszyli mu mieszkańcy gminy oraz Grupa Kolarstwa ze Starogardu. Nie zabrakło kolegów po fachu, czyli strażaków, bo nartorolkarz jest nim z zawodu. Zblewski etap zakończył się wjazdem wszystkich na metę na Placu 700-lecia. Tu gości przywitali przedstawiciele samorządu, strażacy i licznie mieszkańcy Zblewa. Koordynator sportu gminy Tomasz Romanów przekazał pamiątkowy puchar, właścicielka "Dworku Tucholskiego" wręczyła vouchery na pobyt u siebie dla trzech rodzin dotkniętych problemami chorób nowotworowych u dzieci, a właściciel Agroturystyki „Pod Dębami” w Bytoni dał Gerrardowi i jego towarzyszom zakwaterowanie.

- Zblewo zostanie w moim sercu na długo – mówił Gerrard Proteau. – Jestem wzruszony i zaskoczony przywitaniem i organizacją. W końcu mogłem w normalnych warunkach się umyć i wyspać, żeby na drugi dzień wyruszyć dalej. W imieniu swoim i fundacji dziękuję wójtowi Arturowi Herold za gorące przywitanie i wspaniałą atmosferę.

Możemy być dumni, że Zblewo było jednym z punktów docelowych takiego rajdu! Dumni tym bardziej, że gmina otrzymała wyróżnienie za wzorową organizację Rajdu Europe Cancer Enfant na nartorolkach, a Fundacja Francuzów przekazała gorące podziękowania za najlepsze przygotowanie odcinka rajdu.

Gorące podziękowania należą się mieszkańcom gminy, kolarzom ze Starogardu, „Dworkowi Tucholskiemu" Zblewo i Agroturystyce „Pod Dębami w Bytoni za ich wkład w to niezwykłe przedsięwzięcie.

Gerrard Proteau przez 106 dni przejeżdża przez: Francję, Włochy, Słowenię, Chorwację, Węgry, Słowację, Polskę, Ukrainę, Litwę, Łotwę, Estonię, Niemcy, Holandię i Belgię. Do Polski wjechał 15 kwietnia. Miejscami postojowymi w Polsce były już: Chałupki, Bojszowy, Kraków, Nowy Korczyn, Koprzywnica, Janów Lubelski, Zamość, Hrubieszów, Chełm, Sławatycze, Międzyrzec, Siemiatycze, Wysokie Mazowieckie, Mońki i Augustów. W drodze powrotnej odwiedził jeszcze: Bakałarzewo, Giżycko, Bisztynek, Pieniężno, Jegtownik, Zblewo, Chojnice, Jastrowie, Człopę, Gorzów (3 czerwca).


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!