www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
piątek, 22 styczeń 2021
 
 
Zbigniew Hoffman patronem świetlicy w Miardowie Drukuj E-mail
wtorek, 14 czerwiec 2016


Niecodzienną uchwałę podjęła Rada Gminy Zblewo na sesji 11 czerwca 2016 r. w Miradowie. Dotyczyła nadania imienia świetlicy wiejskiej w Miradowie imienia Zbigniewa Hoffmana.

W uzasadnieniu podano:

"Sołtys, Rada Sołecka i mieszkańcy wsi Miradowo zwrócili się do Rady Gminy o nadanie świetlicy wiejskiej w Miradowie imienia Zbigniewa Hoffmana.

Pan Zbigniew Hoffman urodził się 24 grudnia 1935r. w miejscowości Złoczów powiat Tarnopol. W 1960 r. zamieszkał wraz z rodziną w Białachówku i rozpoczął pracę w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Miradowie. Po kilku latach przeprowadzili się na stałe do Miradowa.

Na początku p.Zbigniew Hoffman pracował jako pracownik fizyczny, by później zostać magazynierem i pracownikiem zaopatrzenia.

W połowie lat sześćdziesiątych rozpoczęła się jego praca społeczno-sportowa na rzecz mieszkańców Miradowa i Radziejewa. Został opiekunem świetlicy zakładowej w Miradowie, gdzie dzieci i młodzież mogli pooglądać telewizję, której nie było wówczas w domach, pograć w tenisa stołowego, bilard czy posłuchać szafy grającej. Był organizatorem wielu wycieczek dla pracowników i ich dzieci oraz kolonii letnich dla dzieci i młodzieży. Pod koniec lat siedemdziesiątych założył drużynę strzelecką, która składała się z pracowników całego niegdyś kombinatu. W drużynie tej nie zabrakło również mieszkańców Miradowa. W 1987 r. zawiązał wspólne z p. Jerzym Otta i p.Grzegorzem Kaczmarczykiem drużynę piłkarską LZS Miradowo. Drużyna ta występowała na szczeblu B-klasowym z większymi i mniejszymi osiągnięciami. Oczywiście został kierownikiem tego zespołu, któremu poświęcił się aż do śmierci.

Z powodu braku boiska mecze były rozgrywane w Zblewie, Sucuminie, ale Jego marzeniem było mieć własne boisko w Miradowie. Marzenie to się spełniło już po Jego śmierci.

W 1992 r. przeszedł na upragnioną emeryturę. W 1993 r. pojawiły się problemy zdrowotne.

Zmarł 5 marca 1994r. w wieku 58 lat. Była to niepożałowana strata dla rodziny, przyjaciół, mieszkańców Miradowa, piłkarzy i działaczy sportowych z Gminy Zblewo."

-

Wydarzenie to jest pięknym wyrazem pamięci społeczności Miradowa o ich działaczu. Nic też dziwnego, że wszyscy byli wzruszeni, wójt Artur Herold, sołtys Miradowa Ryszard Gumiński, rodzina Zbigniewa Hoffmana i mieszkańcy wsi. Szkoda, że z czasów działalności zachowało się  jedno zdjęcie.   

Fot. Tadeusz Majewski


DWA ZDJĘCIA HISTORYCZNE Z PATRONEM ŚWIETLICY

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!