www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow JOANNA MARCINCZYK. XIII Gimnazjada Ekologiczna w Wirtach
poniedziałek, 01 czerwiec 2020
 
 
JOANNA MARCINCZYK. XIII Gimnazjada Ekologiczna w Wirtach Drukuj E-mail
poniedziałek, 20 czerwiec 2016

17 czerwca w Arboretum w Wirtach odbyła się XIII Gimnazjada Ekologiczna. W zmaganiach udział wzięło 8 gimnazjów. Naszą szkołę (gimnazjum w Pinczynie) reprezentowali: Aleksandra Cysarz, Julia Kubik, Tomasz Drawski i Piotr Fojut. Czteroosobowe drużyny z Czarnej Wody, Kalisk, Osiecznej, Zblewa, Kleszczewa Kościerskiego, Bytoni, Borzechowa i Pinczyna łamały swoje głowy nad iście olimpijskimi zadaniami, przygotowanymi przez leśników.

17 czerwca w Arboretum w Wirtach odbyła się XIII Gimnazjada Ekologiczna. W zmaganiach udział wzięło 8 gimnazjów. Naszą szkołę (gimnazjum w Pinczynie) reprezentowali: Aleksandra Cysarz, Julia Kubik, Tomasz Drawski i Piotr Fojut. Czteroosobowe drużyny z Czarnej Wody, Kalisk, Osiecznej, Zblewa, Kleszczewa Kościerskiego, Bytoni, Borzechowa i Pinczyna łamały swoje głowy nad iście olimpijskimi zadaniami, przygotowanymi przez leśników.

W tym roku po raz pierwszy imprezę w całości przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Kaliska. Celem imprezy jest promowanie wśród młodzieży szkolnej podstaw ekologicznych oraz odpowiednich zachowań w lesie.
Zadania, które uczniowie musieli rozwiązać, dotyczyły ekologii, lasu, przyrody itp. Uczniowie musieli np. rozpoznać zwierzęta po odgłosach i tropach,  na mapie Nadleśnictwa Kaliska nazwać jeziora, rozpoznać drzewa po liściach, nazwać przedstawione na zdjęciach grzyby oraz owady. Na zakończenie odbyła się konkurencja sportowa, w której bezkonkurencyjny okazał się Piotr Fojut.
Po zmaganiach konkursowych przyszedł czas na wręczenie nagród i pamiątkowe zdjęcie oraz poczęstunek. Nadleśniczy Nadleśnictwa Kaliska Marcin Naderza, wręczając laureatom przepiękne, drewniane statuetki, przedstawiające bociana czarnego - główne trofeum gimnazjady  - nie krył radości i satysfakcji, że oto rośnie nam kolejne pokolenie ludzi świadomych wagi przyrody i pełnych miłości do niej. 
Mimo deszczowej pogody tego dnia wszystkim dopisywał dobry humor. Pełni nowych doświadczeń i z prezentem w postaci krzewu – wawrzynek wilczełyko wróciliśmy do domów.
Joanna Marcinczyk


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!