www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow EDUKACJA I REKREACJA. Wycieczka do Karpacza, Pragi, Skalnego Miasta i do Wrocławia
niedziela, 12 lipiec 2020
 
 
EDUKACJA I REKREACJA. Wycieczka do Karpacza, Pragi, Skalnego Miasta i do Wrocławia Drukuj E-mail
poniedziałek, 20 czerwiec 2016
29 maja 2016r. późnym wieczorem uczniowie klas szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie pod opieką pani Justyny Prychła, Anety Jasielskiej, Beaty Kośnik i Iwony Trzebiatowskiej  udali się  autokarem w podróż  na 5-dniową wycieczkę do Karpacza, Pragi, Skalnego Miasta i do Wrocławia.

29 maja 2016r. późnym wieczorem uczniowie klas szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie pod opieką pani Justyny Prychła, Anety Jasielskiej, Beaty Kośnik i Iwony Trzebiatowskiej udali się autokarem w podróż na 5-dniową wycieczkę do Karpacza, Pragi, Skalnego Miasta i do Wrocławia.

Wczesnym rankiem dotarliśmy do miejsca zakwaterowania - pensjonat „Skaleń”. Zjedliśmy obfite śniadanie i razem z przewodnikiem wyruszyliśmy zdobywać „Śnieżkę. Niestety, na szczycie hulał bardzo silny wiatr, więc nie mogliśmy skorzystać z wyciągu krzesełkowego i na Kopę, która leży na wysokości 1320 m n.p.m. wchodziliśmy pieszo. Śnieżki nie zdobyliśmy, gdyż nie mieliśmy już ani siły, ani czasu , mimo to warto było. Po krótkim odpoczynku zeszliśmy szlakiem w dół do Karpacza zwiedzać świątynię Wang oraz udaliśmy się na spacer po mieście. To był ciężki dzień, zrobiliśmy 14 km ( pomiar od pani Beaty) po nieprzespanej nocy, w żarze lejącym się z nieba.Wędrówka na Kopę z przewodnikiem.Nogi bolą….. Kiedy to się skończy ? Daleko jeszcze?Tyle trudu……, w pocie i znoju, ale tego nikt nam nie odbierze. 

Kolejny dzień był przez wszystkich bardzo oczekiwany, ponieważ wielu z nas po raz pierwszy przekraczało granicę. Wstaliśmy bardzo wcześnie i ruszyliśmy autokarem do Czech – kierunek Praga. Po mieście oprowadzała nas pani przewodnik, która w bardzo szczegółowy sposób opowiadała nam o poszczególnych budynkach na starym mieście i przekazywała historię Pragi. Na uwagę zasługiwały także piękne budowle oraz most Karola - jeden z najstarszych mostów. W Pradze mogliśmy pochwalić się umiejętnościami językowymi podczas kupowania pamiątek. Zwiedzanie tego miasta i powrót do Polski zajęły nam cały dzień.


Przed Świątynią Wang
Praga- po burzy zawsze wychodzi słońce:)

Trzeciego dnia zaplanowano zwiedzanie Wrocławia. Ranek zaczął się wspaniale, podczas śniadania panie złożyły wszystkim uczestnikom wycieczki życzenia, odśpiewały tradycyjne „Sto lat” i poczęstowały słodkościami, a wszystko to z okazji „Dnia Dziecka”- naszego święta. Nikt z nas się tego nie spodziewał. Nawet Pani Dyrektor przedzwoniła do nas, by złożyć życzenia.
Zwiedzanie Wrocławia rozpoczęliśmy spacerem po Starym Mieście, następnie z panem przewodnikiem udaliśmy się do Panoramy Racławickiej – relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej, przedstawiającej jedną z bitw powstania kościuszkowskiego. Ta atrakcja wywarła na nas ogromne wrażenie. Następnie udaliśmy się na iluminację „tańczących fontann”.
Wrocław - Stare Miasto

Ostatniego dnia ponownie odwiedziliśmy Czechy, tym razem Skalne Miasto. Spacerowaliśmy przez rezerwat fantastycznych form skalnych piaskowca. Mogliśmy podziwiać „rzeźby natury” stworzone poprzez erozję skał osadowych. Przepłynęliśmy także łódką po tamtejszym jeziorze, słuchając zabawnych historyjek czeskiego przewodnika i oglądając skały z perspektywy wody. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Trutnowie i podziwialiśmy przepiękną starówkę tegoż miasta. Nie obyło się także bez zatrzymania w czeskim markecie, aby wydać ostatnie korony.Skalne Miasto - tu zostajemy?


Skalne Miasto - po wizycie u Karkonosza.Skalne MiastoSkalne Miasto
Ryneczek w Trutnowie

Około godziny 20 pełni niezapomnianych wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do Zblewa. Zatrzymaliśmy się na posiłek, który zafundowało nam biuro podróży. Na miejscu byliśmy około godziny 5:00 nad ranem.

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!