www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
czwartek, 02 lipiec 2020
 
 
KLESZCZEWO KOŚCIERSKIE. Gminny Konkurs Czytelniczy „Mistrzowie lektur szkolnych” Drukuj E-mail
sobota, 02 lipiec 2016
Choć nadeszły już wakacje, temat aktualny. Może lektura tego tekstu spowoduje, że sięgniecie po książkę?  Dnia 30 maja 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Mistrzowie lektur szkolnych”. Celem konkursu było  propagowanie kultury czytelniczej, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, a także doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur.

Choć nadeszły już wakacje, temat aktualny. Może lektura tego tekstu spowoduje, że sięgniecie po książkę?
 
Dnia 30 maja 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy „Mistrzowie lektur szkolnych”. Celem konkursu było  propagowanie kultury czytelniczej, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury, a także doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur.
 


Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą nie tylko treści lektur, ale także okoliczności powstania utworów, informacji o autorach i epoce, w której tworzyli.  Zakres lektur: dla szkoły podstawowej – „Ania z Zielonego Wzgórza”, „W 80 dni dookoła świata”  i „Akademia Pana Kleksa”; a dla gimnazjum – „Antygona”, „ Romeo i Julia”, „Dziady cz. II”, i „Zemsta”.
W szranki stanęły dwuosobowe zespoły: 4 ze szkół podstawowych naszej gminy i 5 z gimnazjów. Na początku uczestnicy napisali bardzo trudny test – 50 pytań zamkniętych i otwartych dla szkoły podstawowej i 60 dla gimnazjum. Potem wykonali plakaty promujące czytanie.
Kolejnym etapem konkursu był turniej z udziałem publiczności. Najpierw uczestnicy zaprezentowali swoje plakaty. Wszystkie pomysły były bardzo twórcze, hasła innowacyjne, a oprawa graficzna uświetniała efekt końcowy. Jury przyznało najwyższe noty za każdą pracę. Następnie uczniowie (ciągle pracując w zespołach) rozwiązywali kolejne zadania: dopasowywali zdjęcia do nazwiska autora i cytat do odpowiedniego tytułu, podawali drugie imiona autorów, 2 inne tytuły utworów każdego autora, odpowiadali ustnie na 2 wylosowane przez siebie pytania.
Walka była wyrównana. Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobył zespół z Pinczyna – Weronika Wielgosz i Piotr Sulewski, a w kategorii klas gimnazjalnych – zespół ze Zblewa – Marta Arendt i Martyna Trzebiatowska. Reprezentantki szkoły w Kleszczewie zajęły odpowiednio miejsce czwarte (Kornelia Fabich i Sandra Chociaj) oraz trzecie (Kornelia Chraniuk i Julita Szablewska).
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Zblewo, Arturowi Heroldowi, który był sponsorem nagród dla wszystkich uczestników. Podziękowania składamy też pracownikowi Urzędu Gminy Zblewo, Tomaszowi Romanów z działu promocji za zaangażowanie w organizację konkursu i pozyskiwanie nagród .
Monika Glaner

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!