www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Boom inwestycyjny w Gminie Zblewo - 3. Inwestycje przy drogach powiatowych
poniedziałek, 01 czerwiec 2020
 
 
Boom inwestycyjny w Gminie Zblewo - 3. Inwestycje przy drogach powiatowych Drukuj E-mail
czwartek, 15 wrzesień 2016


Druga połowa roku dla Gminy Zblewo oznacza wiele inwestycji drogowych. Przy 75-procentowym wparciu Gminy realizowane zostaną aż trzy strategiczne inwestycje drogowe przy współpracy z Powiatem. Uzyskano też dofinansowanie na budowę ciągu pieszo-jezdnego z Borzechowa do Wirt.

Inwestycje przy drogach powiatowych

Druga połowa roku dla Gminy Zblewo oznacza wiele inwestycji drogowych. Przy 75-procentowym wparciu Gminy realizowane zostaną aż trzy strategiczne inwestycje drogowe przy współpracy z Powiatem.

Po wieloletnich oczekiwaniach mieszkańców uda się jeszcze w tym roku połączyć Zblewo z Pinczynem za pomocą ciągu pieszo-rowerowego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gmina wybudowała pierwszy odcinek ciągu pieszo-rowerowego na długości 0,273 km. Brakujący ciąg na długości ok. 0,784 km km zostanie ukończony w październiku. Wartość dofinansowania z gminy dla powiatu wynosi 250 525 zł.

Kolejną strategiczną inwestycją przy drodze powiatowej jest połączenie miejscowości Semlin i Kleszczewo. Również w zeszłym roku z inicjatywy wójta Artura Herold został wybudowany pierwszy odcinek ciągu pieszo-rowerowego w Kleszczewie Kościerskim na długości 0,25 km. Pozostały odcinek o długości 0,575 km zostanie zrealizowany jeszcze w tym półroczu przy wsparciu gminy w wysokości 259 669 zł.

Ostatnim, trzecim zadaniem jest remont chodnika na długości 0,27 km miejscowości Radziejewo przy drodze powiatowej nr 2704G. W ramach zadania zostanie wyremontowany odcinek chodnika przy wsparciu gminy w wysokości 43 398 zł. Zgodnie z zasadami 25 procent kosztu całkowitego pokrywa Powiat Starogardzki, z którym współpraca układa się znakomicie.

Remont chodnika na długości 0,27 km miejscowości Radziejewo


Ulica Szkolna w Borzechowie z dofinansowaniem unijnym z PROW

W ubiegłym tygodniu dotarła do Urzędu Gminy w Zblewie wspaniała informacja związana z uzyskaniem dofinansowania na budowę ciągu pieszo-jezdnego o długości ok. 2,2 km wraz z oświetleniem oraz odwodnieniem drogi powiatowej z Borzechowa do Wirt. W Urzędzie Gminy panuje ogromna radość z tego tytułu, ponieważ większość dokumentacji aplikacyjnej została opracowana właśnie przez pracowników urzędu w Zblewie. Jednak należy zaznaczyć, że bez ścisłej i konstruktywnej współpracy ze Starostą, zarządem, radnymi powiatowymi oraz pracownikami Wydziału pozyskiwania funduszy w Starostwie nie byłoby tak ogromnego sukcesu. Wartość dofinansowania wynosi 1,39 mln. zł, a planowany koszt całkowity to kwota 2,35 mln. zł. Oba samorządy podzielą się wkładem własnym. Rozpoczęcie realizacji inwestycji nastąpi w 2017 r.

Daniel Szpręga
Sekretarz Gminy Zblewo

 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!