www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Dzień Edukacji Narodowej w Borzechowie
sobota, 30 maj 2020
 
 
Dzień Edukacji Narodowej w Borzechowie Drukuj E-mail
sobota, 22 październik 2016


Dzień Edukacji Narodowej jest wyjątkowym świętem w szkolnym kalendarzu Zespołu Szkół Publicznych w Borzechowie. Tego dnia świętuje cała społeczność szkolna. Tegoroczną uroczystość  przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum wraz z przedstawicielami samorządu uczniowskiego.
 

Młodzi artyści postanowili nieco zmienić konwencję tej uroczystości, dlatego też wspólnie z wychowawcą  przygotowali przedstawienie pt. „Grunt to dobre wychowanie”. A wszystko za sprawą tegorocznego priorytetu w szkolnych inicjatywach. W tym roku szkolnym podejmujemy szereg działań, które wzbogacą umiejętności uczniów z zakresu savoir vivre’u.  Postaramy się utrwalić szereg zasad kulturalnego zachowania, wdrożyć nawyk stosowania zwrotów grzecznościowych, kształcić mechanizmy empatii i tolerancji wobec innych, a tym samym ułatwić naszym uczniom funkcjonowanie w życiu codziennym.

Przedstawienie o kindersztubie łączyło elementy wiedzy teoretycznej z zabawnymi skeczami, historyjkami, wierszami i piosenkami. Całość wzbogacona została ciekawą prezentacją multimedialną, która również zwracała uwagę widzów na zasady dobrego zachowania i nadrzędne wartości w życiu człowieka. Przedstawienie klasy II gimnazjum nagrodzone zostało gromkimi oklaskami i uznaniem ze strony zgromadzonych gości.

Dnia 13 października odbyło się również uroczyste wręczenie stypendiów za wyniki w nauce w roku szkolnym 2015/ 2016. Nagrodzenie zostali: Weronika Kromer (kl. VI) oraz Mateusz Gort (kl. V). Rodzice uczniów otrzymali listy gratulacyjne, zaś stypendyści- nagrody rzeczowe i pieniężne. Gratulujemy!
Pani dyrektor Maria Tomana wręczyła również nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły oraz podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie. Życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. 

O nauczycielach i pracownikach szkoły nie zapomnieli tego dnia sami uczniowie. Pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Uśmiechniętym nauczycielom i pracownikom wręczono prezenty przygotowane przez samorząd szkolny.
Również  Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Sylwia Dróżkowska zwracając się do nauczycieli i pracowników przekazała najlepsze życzenia, a  na ręce Pani Dyrektor złożyła słodki upominek  - ogromny tort z życzeniami.
Słodką niespodziankę sprawili również wszystkim pracownikom szkoły: Pani Sołtys - Renata Klimowicz  i Radny Gminy Zblewo - Pan Janusz Czubek. Dziękujemy!!!


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!