www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Ślubowanie uczniów klas I Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie
sobota, 30 maj 2020
 
 
Ślubowanie uczniów klas I Publicznej Szkoły Podstawowej w Zblewie Drukuj E-mail
niedziela, 23 październik 2016
Szkoła oknem na Świat od najmłodszych lat - ŚLUBOWANIE uczniów klas I Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie

Szkoła oknem na Świat od najmłodszych lat
- ŚLUBOWANIE uczniów klas I Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie
 
Na ten dzień uroczystego ślubowania – pasowania na ucznia szkoły podstawowej - czekaliśmy wszyscy już od inauguracji roku szkolnego 2016/2017.
Przygotowania do uroczystości odbywały się każdego dnia pobytu w szkole. Dzieci zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady panujące w tym nowym, ważnym dla nich miejscu. Na każdej lekcji doświadczały, że szkoła jest oknem na ŚWIAT od najmłodszych lat. Bez tego okna życie młodego człowieka nie miałoby smaku i koloru. Nasze dzieci były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać przyjętym do braci uczniowskiej, trzeba udowodnić, że są tego godne.
W dniu ślubowania - 12 października 2016 roku – uczniowie klasy kl. 1a i 1b rozwiązywali zagadki, pakowali plecaki i wykazali się znajomością zasad bezpieczeństwa. Były też wiersze, piosenki i zabawy integracyjne o szkole, książkach, przyjaźni.
Emocji było co niemiara u dzieci i ich rodziców. Słowa przysięgi, „Ślubuję być dobrym uczniem...”,  w ustach pierwszoklasistów brzmiały niezwykle poważnie. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała maluchów na uczniów, a wychowawcy wręczali pamiątkowe dyplomy.
W tak ważnej uroczystości uczestniczył również Wójt Gminy Zblewo Pan Artur Herold oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Lucyna Herold-Wąs. Z ust przybyłych gości płynęły życzenia, słowa wsparcia, a otrzymane z ich rąk słodycze sprawiły dzieciom wiele radości.
Fakt ślubowania, pamiątkowe fotografie, wielkie cukierki oraz wspólne biesiadowanie przy odświętnym stole przygotowanym przez rodziców na pewno długo zostaną w pamięci każdego z uczniów.

Felicja Gołuńska
Foto: Jacek Gadecki


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!