www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
sobota, 30 maj 2020
 
 
Jasna Góra: XVI pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Drukuj E-mail
niedziela, 23 październik 2016
W środę i czwartek 12-13 października 2016r. delegacja z Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim uczestniczyła w XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  Uroczystości zaczęły się w środę wieczorem Drogą Krzyżową, a następnie Apelem Jasnogórskim. Myśmy jednak, korzystając z okazji rannego wyjazdu zwiedzili najpierw Niepokalanów. Wielkie wrażenie zrobiła na nas zaprezentowana nam Panorama Tysiąclecia a także Misterium Męki Pańskiej. Świetnie było zwiedzić Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W środę i czwartek 12-13 października 2016r. delegacja z Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim uczestniczyła w XVI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.  Uroczystości zaczęły się w środę wieczorem Drogą Krzyżową, a następnie Apelem Jasnogórskim. Myśmy jednak, korzystając z okazji rannego wyjazdu zwiedzili najpierw Niepokalanów. Wielkie wrażenie zrobiła na nas zaprezentowana nam Panorama Tysiąclecia a także Misterium Męki Pańskiej. Świetnie było zwiedzić Muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 
Główne uroczystości rozpoczęły się w czwartek, a kulminacyjnym momentem była sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Duszpastarza Rodziny Szkół ks. bp Henryka Tomasika. W wygłoszonej homilii ks. bp przypomniał, że być świadkiem miłosierdzia to czynić tak, jak nauczał nas Jezus. Takie też było hasło przewodnie pielgrzymki, a mianowicie: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. A jako uczynek miłości młodzi złożyli ofiary na pomoc dziecięcemu hospicjum i rodzinie repatriantów z Kazachstanu. Natomiast sami otrzymali, jako zadanie różańce i obrazki „Jezu ufam Tobie” z wypisanymi uczynkami miłosierdzia.
Szacuje się, że w tym dniu było nas wszystkich ok. 20 tysięcy osób reprezentujących ponad 400 placówek oświatowych.
Rano jeszcze przed Mszą św. zwiedziliśmy Jasną Górę i obejrzeliśmy wzruszający film o cudownych uzdrowieniach Czarnej Madonny. Natomiast droga do Częstochowy i powrót do domu to czas spędzony na modlitwie, śpiewie, oglądaniu filmów, jedzeniu i często przysypianiu.
Na koniec warto przytoczyć słowa naszych uczestników: „Ta pielgrzymka zawsze zostanie w mojej pamięci”, „Było super” , „Czy za rok też pojedziemy?”. Jak ks. Andrzej – proboszcz Parafii ze Starej Kiszewy nam zarezerwuje miejsca – z pewnością tak!
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!