www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA
środa, 15 lipiec 2020
 
 
Święto Niepodległości w Pinczynie Drukuj E-mail
piątek, 18 listopad 2016


11 listopada to szczególny dzień dla wszystkich Polaków, wspaniała okazja do radosnego świętowania. 98 lat temu zakończyła się I wojna światowa, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.
10 listopada 2016 r. uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie pod opieką pani Grażyny Pellowskiej i Bernadety Ptak przedstawili montaż słowno-muzyczny, aby uczcić tę ważną rocznicę.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie młodzi artyści przedstawili wzruszającą lekcję historii, podczas której przypomnieli ważne wydarzenia z przeszłości Polski. W symboliczny sposób ukazali utratę niepodległości i odzyskanie wolności przez Polskę. Odtworzyli sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości. Przypomnieli daty rozbiorów i najważniejszych powstań narodowych. Nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru. Najmłodsi wykonawcy, Krzysztof Nadolski z klasy II c i Kamil Brodka z klasy III a,  przepięknie zaśpiewali pieśń pt. „Przybyli ułani pod okienko”. W czasie uroczystości została także przedstawiona piękna prezentacja, ukazująca tragiczne losy naszej Ojczyzny.
Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali tej szczególnej lekcji historii. Apel uświadomił nam, jak bardzo ważna jest dla nas nasza Ojczyzna – Polska. 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!