www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow ZBLEWO. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY I KONCERT DLA IRENKI
poniedziałek, 18 styczeń 2021
 
 
ZBLEWO. KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY I KONCERT DLA IRENKI Drukuj E-mail
czwartek, 08 grudzień 2016

W niedzielę (18 grudnia), w Zblewie zagości prawdziwie świąteczna atmosfera. Od rana (od godz.9 do 13) w naszym Ośrodku Kultury trwać będzie coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Można na nim zakupić m.in. oryginalne dekoracje, piękne upominki oraz pyszne wypieki świąteczne przygotowane przez Panie Gospodynie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Kleszczewa.
A późnym popołudniem – wydarzenie wyjątkowe, pięknie oddające istotę przedświątecznego czasu. Z inicjatywy wójta gminy Zblewo o godz. 18 na miejscowej hali odbędzie się koncert charytatywny pn. „Świątecznie… Dla Irenki”. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zagrają zespoły Second Heaven i Czarna Nuta. W trakcie koncertu zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy na leczenie Ireny Czarnoty z Borzechowa. Pani Irenka – znana nauczycielka – choruje na nieuleczalną, postępującą chorobę neuronu ruchowego (stwardnienie zanikowe boczne – SLA). Choroba ta prowadzi do stopniowego upośledzenia funkcji wszystkich mięśni ciała. To choroba śmiertelna, ale pani Irena nie poddaje się i chce poddać się eksperymentalnej, płatnej terapii komórkami macierzystymi. Konieczna jest także rehabilitacja, której celem jest złagodzenie objawów choroby.
To właśnie dla pani Irenki -  niedzielny koncert w Zblewie. Wójt Artur Herold wierzy, że mieszkańcy gminy okażą solidarność i dobre serca. „To ważne, byśmy potrafili bezinteresownie pomagać tym, którzy tego potrzebują. Panią Irenkę zna wielu z nas. To wspaniały pedagog, przyjaciel młodzieży, zwyczajnie dobry człowiek. Tak często swoją pasją i muzyką niosła nam radość. Dziś Ona – potrzebuje nas. Bądźmy dla Niej” – apeluje wójt i zaprasza na koncert wszystkich mieszkańców i gości.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!