www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow ZBLEWO. Spotkanie wigilijne dzieci już po raz trzynasty
poniedziałek, 18 styczeń 2021
 
 
ZBLEWO. Spotkanie wigilijne dzieci już po raz trzynasty Drukuj E-mail
piątek, 16 grudzień 2016


Wigilijne spotkania dzieci i rodzin – podopiecznych GOPS w Zblewie - to już wieloletnia tradycja. Zapoczątkowali ją 13 lat temu pracownicy socjalni oraz ks. Mieczysław Bizoń, proboszcz pinczyńskiej parafii wraz z młodzieżą

Jak przyznają sami organizatorzy, tkwi w tym jakaś świąteczna magia... Bo jak inaczej wytłumaczyć, że ze skromnego, wigilijnego spotkania organizowanego w małej salce przez garstkę ludzi dziś jest to jedno z największych i najpiękniejszych przedświątecznych spotkań organizowanych w gminie Zblewo. Kierownik GOPS Anna Wojak nie kryje radości, że tradycja spotkania przetrwała i że mieszkańcy tak chętnie w nim uczestniczą. Jak podkreśla, z pewnością sprzyja temu ów wyjątkowy klimat, gdy do wspólnego, wigilijnego stołu siada kilkadziesiąt rodzin z dziećmi, często – rodzin wielopokoleniowych.
 
Tak było i w tym roku. W przepięknej, świątecznej scenografii gościńca Konopielka kilkadziesiąt rodzin z dziećmi z terenu gminy Zblewo spotkało się, by podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i zasiąść do wspólnego posiłku. Był wśród nich wójt gminy Zblewo Artur Herold oraz duszpasterze: ks. prałat Zenon Górecki, ks. proboszcz Mieczysław Bizoń, ks. proboszcz Edward Kampen. Zabrzmiały słowa ewangelii oraz modlitwy za rodzinę, co głęboko oddaje sens i tajemnicę zarówno Bożego Narodzenia, jak i tego wigilijnego, rodzinnego spotkania. O sile płynącej z rodziny mówił pięknie wójt: „W tym świątecznym zabieganiu często zapominamy o tym, co jest najważniejsze. A najważniejsza jest rodzina, a zwłaszcza dzieci. To dla nich dziś tu wszyscy jesteśmy, bo ich dobro powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Rodzina daje nam siłę, daje wsparcie i nadzieję, jest drogą… Warto o tym zawsze pamiętać.” – podkreślał Artur Herold, składając świąteczne życzenia i łamiąc się opłatkiem z uczestnikami spotkania.
 
Wigilijne spotkanie minęło nie tylko pod znakiem serdecznych życzeń, ale i prezentów, także – tych prawdziwie bajkowych! Na uczestników spotkania czekał bowiem upominek szczególny! Młodzież z miejscowego Caritasu – pod opieką Joanny Makowskiej - przygotowała dla nich przepiękne jasełka. Dzieci nie kryły zachwytu na widok dziewczynki z zapałkami, kolędników, wróżek czy aniołków, które zawładnęły gościńcem podczas występu młodzieży. Gromkie brawa były najpiękniejszym podziękowaniem za ten piękny prezent. A i to nie koniec niespodzianek, które pracownicy GOPS przygotowali dla dzieci w trakcie tego wigilijnego spotkania. Nagle bowiem zabrzmiał dzwonek, a w drzwiach stanął sam biskup Mikołaj – bardziej znany jako św. Mikołaj! Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki, ufundowane przez pomocników św. Mikołaja czyli GOPS ze Zblewa.
 
I mimo, że do wigilijnej wieczerzy w naszych domach zasiądziemy dopiero za kilka dni, na spotkaniu w „Konopielce” czuło się już prawdziwą magię świąt. A rozchodząc się do domów każdy zabrał ze sobą serdeczne życzenia, których tak wiele padło tu, w to niezwykłe popołudnie. A wśród nich, to najprostsze i najpiękniejsze - po prostu:  „Wszelkiej życzliwości od Boga i ludzi...”.


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!