www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Wielkie sukcesy sportowe uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie!
czwartek, 28 styczeń 2021
 
 
Wielkie sukcesy sportowe uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kleszczewie! Drukuj E-mail
poniedziałek, 19 grudzień 2016
1 grudnia 2016 r w Gdyni odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeja. Nasz powiat, rejon i gminę reprezentowały uczennice  z Kleszczewa. W pierwszym meczu z SP Gdańsk nasze reprezentantki miały ogromną tremę i przegrały z późniejszym zwycięzcą dość wyraźnie 1 - 6. W swoim drugim i trzecim meczu już zagrały bardziej odważnie, lecz niestety nie wygrały meczów. Przegrały z SP Polnica 1 -2 (Człuchów) oraz z SP Lichnowy (Słupsk) 2 - 3. Ostatecznie zajęły VI miejsce w  Finałach Wojewódzkich.

1 grudnia 2016 r w Gdyni odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeja. Nasz powiat, rejon i gminę reprezentowały uczennice z Kleszczewa.
W pierwszym meczu z SP Gdańsk nasze reprezentantki miały ogromną tremę i przegrały z późniejszym zwycięzcą dość wyraźnie 1 - 6. W swoim drugim i trzecim meczu już zagrały bardziej odważnie, lecz niestety nie wygrały meczów. Przegrały z SP Polnica 1 -2 (Człuchów) oraz z SP Lichnowy (Słupsk) 2 - 3. Ostatecznie zajęły VI miejsce w Finałach Wojewódzkich.

Zaznaczyć trzeba, że droga do finału była bardzo długa i trudna. W pierwszym etapie na poziomie gminy dziewczęta rywalizowały z czterema drużynami (Bytonia, Zblewo, Pinczyn, Borzechowo). W drugim, rejonowym etapie z dwiema (Rywałd oraz Szczodrowo). W finałach powiatowych odprawiliśmy z kwitkiem drużyny z Zelgoszczy, Skórcza oraz ze Starogardu Gd. Przedostatnim etapem była podróż do Suchego Dębu na półfinały wojewódzkie, gdzie rywalizowaliśmy z drużynami z Suchego Dębu, Chojnic i Wiela. Tu również okazaliśmy się bezkonkurencyjni wygrywając dwa mecze (7-0 i 2-0 ) i remisując jeden z gospodarzami 1-1.

Dziewczęta grały w następującym składzie: Milena Fojuth, Martyna Groth, Roksana Richert, Oliwia Porazik Julita Radomska, Julia Szatkowska, Julia Bujak, Sandra Bielang, Natalia Reszka.

Sukcesów dziewczętom pozazdrościli chłopcy, którzy również odnieśli duży sukces wygrywając Igrzyska powiatowe w unihokeja. Niestety, w półfinałach wojewódzkich w Suchym Dębie po bardzo wyrównanych i zaciętych pojedynkach zajęli IV miejsce. Zremisowali jeden mecz ze zwycięzcą zawodów SP Koźliny oraz ulegli dwa mecze z SP Liniewo 0-1 i Chojnice 0-2.

Oprócz unihokeja szkoła z Kleszczewa odniosła następujące sukcesy:
V miejsce w finałach powiatowych w Drużynowych Biegach Przełajowych (dziewczęta)
III miejsce w finałach powiatowych w tenisie stołowym (dziewczęta)
II miejsce w finałach powiatowych w halowej piłce nożnej (chłopcy)


Dowodem wspaniałych sukcesów jest 22. lokata w klasyfikacji generalnej szkół Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku na rok 2016/17. Godnym odnotowania jest fakt, iż w klasyfikacji występuje łącznie 594 szkół z całego województwa!
Do zawodów sportowych przygotował i poprowadził uczniów nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Kubik.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!