www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Dyrektor szkoły w Borzechowie Maria Tomana WOLONTARIUSZEM ROKU 2016
poniedziałek, 18 styczeń 2021
 
 
Dyrektor szkoły w Borzechowie Maria Tomana WOLONTARIUSZEM ROKU 2016 Drukuj E-mail
poniedziałek, 19 grudzień 2016


Członkami Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Starogardzie Gd. są mieszkańcy powiatu starogardzkiego, a wśród nich  również mieszkańcy gminy Zblewo.
 
W dniu 8 grudnia 2016 r. w sali konferencyjnej Zakładów Farmaceutycznych "Polpharma" w Starogardzie odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu 2016. Organizatorem gali było  Stowarzyszenie "Można Inaczej". Konkurs odbył się przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej, Prezydenta miasta  i Starostwa Powiatowego oraz różnych fundatorów. Nagrody i dyplomy wręczali zwycięzcom: prezydent Janusz Stankowiak oraz członek Zarządu Starostwa Patryk Gabriel.    
Najlepszymi wolontariuszami roku 2016 zostały panie: Paulina Szwarc, Maria Tomana oraz Stefania Szwarc. Pani Maria Tomana pełni funkcję dyrektora ZSP w Borzechowie i została nominowana do tytułu Wolontariusza 2016 przez Koło Powiatowe PZN w Starogardzie Gd.

W październiku 2016 pani Maria za swoją działalność otrzymała odznakę "Przyjaciel Niewidomych". Od kilku lat inicjuje organizowanie spotkań integracyjnych, okolicznościowych i szkoleń naszego Koła. W ten sposób przybliża świat ludzi niewidomych i czyni go bardziej zrozumiałym dla osób zdrowych, a szczególnie dla młodzieży  szkolnej.
Kapituła konkursowa uhonorowała również wyróżnieniami sponsorów, a wśród nich Panią Lucynę-Wąs ze Zblewa.W dniu 10.12.2016 r. Zarząd Koła PZN w Starogardzie Gdańskim zorganizował spotkanie opłatkowe dla członków tej organizacji i zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęła  się Mszą Świętą. Zapalona świeca przy ołtarzu ma głęboką symbolikę i wprowadziła  wszystkich w nastrój Bożonarodzeniowy. Po Mszy Świętej udaliśmy się do restauracji "Słoneczna" na wspólne świętowanie. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele: Zarządu PZN w Gdańsku - Pani Ewa Redzimska, Urzędu Gminy w Zblewie - Pan Marek Mischke, Dyrektor ZSP w Borzechowie - Pani Maria Tomana oraz Zakładów Farmaceutycznych  "Polpharma". Uroczystość została uatrakcyjniona występami grupy młodzieży z ZSP w Borzechowie. Ponadto wszyscy obecni zostali  obdarowani drobnymi upominkami wykonanymi przez młodzież. Przy wspólnym biesiadowaniu i akompaniamencie muzyków śpiewaliśmy kolędy. Spotkaliśmy się z ludźmi, którzy niosą bezinteresowną pomoc osobom z dysfunkcją wzroku. W takiej atmosferze trudności życia codziennego są mniej odczuwalne. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie naszych potrzeb i wszelaką pomoc.
Członek Koła PZN - Agnieszka Zube

Pani Dyrektor, Maria Tomana WOLONTARIUSZEM ROKU 2016

Dnia 8 grudnia podczas Gali Wolontariatu Pani Dyrektor odebrała nagrodę Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Starogardzkiego za dobre serce, uśmiech i wrodzony talent do angażowania innych w niesienie pomocy potrzebującym. Pani Dyrektor została nominowana przez Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych za działania na rzecz osób i instytucji wymagających wsparcia i pomocy oraz umiejętne pozyskiwanie pieniędzy na rozwój Koła.

Gratulujemy!!!
Więcej informacji:
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!