www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Uroczysta gala wręczenia Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/17
niedziela, 17 styczeń 2021
 
 
Uroczysta gala wręczenia Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/17 Drukuj E-mail
poniedziałek, 19 grudzień 2016
Gala Stypendialna. W dniu 14 grudnia  br. w  gmachu Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku z udziałem Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020.

Gala Stypendialna. W dniu 14 grudnia  br. w  gmachu Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku z udziałem Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2016/2017 współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020.

Konferencję otworzyła  Pani Teresa Szakiel, Zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, witając zaproszonych gości, przedstawicieli Sejmiku Województwa Pomorskiego, władze samorządowe, dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz uczniów biorących udział w projekcie.
System stypendialny stwarza dodatkowe możliwości zdobywania wiedzy (zakup dodatkowej literatury, udział w konkursach i olimpiadach), uczestnictwo w zajęciach dodatkowych i kursach specjalistycznych.
Zasady przyznawania stypendiów zostały określone w Programie wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży. Jednym z głównych kryteriów przyznania wsparcia stypendialnego było opracowanie przez nauczyciela – opiekuna ścieżki rozwoju edukacyjnego ucznia na dany rok szkolny. W gminie Zblewo stypendia otrzymało  dziewięcioro uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie:

Marta Arendt,
Alina Czapla,
Szymon Czapla,
Kamil Gołuński,
Mikołaj Gołuński,
Agata Jędrzejewska,
Paweł Łukowski,
Marceli Skrzypczak,
Martyna Trzebiatowska.


Warto dodać, że troje z naszych uczniów,  tj. Martyna Trzebiatowska, Marceli Skrzypczak, Paweł Łukowski wraz z opiekunami, Paniami Bronisławą Bardziszewską, Anetą Jasielską i Gabrielą Prengel, zostali dodatkowo wyróżnieni za swoje osiągnięcia  w edukacji, a we wrześniu  uczestniczyli w obozie naukowym w Szklarskiej Porębie.
Podczas uroczystej gali wręczania stypendiów nie zabrakło również Wójta Gminy Zblewo Pana Artura Herolda i Dyrektora Szkoły Pani Lucyny Błaszak, którzy także nagrodzili naszych uczniów za ich pracę i życzyli dalszych sukcesów. Bardzo miłym akcentem  uroczystości był wspólny obiad i słodki deser w restauracji, na który uczniowie zostali zaproszeni przez Wójta Pana Artura Herolda.
Całą uroczystość uświetniły występy wyróżnionych stypendystów. Mogliśmy wysłuchać utworu fortepianowego Fryderyka Chopina oraz obejrzeliśmy prezentację  z obozu naukowego przygotowaną przez jednego z uczestników.
Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Aneta Jasielska


 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!