www.mamboteam.com
 
STRONA GŁÓWNA arrow DLA MIESZKAŃCA arrow Wigilijne spotkanie strażaków z gminy Zblewo
poniedziałek, 18 styczeń 2021
 
 
Wigilijne spotkanie strażaków z gminy Zblewo Drukuj E-mail
czwartek, 22 grudzień 2016
Od kolęd w wykonaniu strażackiej orkiestry pod batutą druha Wacława Ossowskiego rozpoczęło się wigilijne spotkanie strażaków z gminy Zblewo.

Od kolęd w wykonaniu strażackiej orkiestry pod batutą druha Wacława Ossowskiego rozpoczęło się wigilijne spotkanie strażaków z gminy Zblewo.
 

STRAŻACKA WIGILIA
Spotkanie tradycyjnie zorganizowano w remizie OSP w Zblewie. Strażacy ledwie zdążyli na uroczystość, ponieważ do późnych godzin trwała akcja ratunkowa na drodze nr 22.  Jak to w życiu strażackiej braci bywa…
Do wigilijnego stołu z druhami zasiedli zaproszeni goście – wśród nich ks. prałat Zenon Górecki, wójt Artur Herold, aspirant sztabowy Arkadiusz Makowski, radni powiatowi: Henryk Świadek i Ryszard Gumiński, sołtys Zblewa Czesław Kuczkowski oraz lokalni przedsiębiorcy. Oprócz życzeń i łamania się opłatkiem nie zabrakło słów podsumowań i podziękowań za pracę strażaków w mijającym roku. Wójt Artur Herold podkreślał, jak ważną rolę w naszej społeczności pełnią strażacy i że zawsze w każdych okolicznościach można na nich liczyć. Druhowie zrewanżowali się wójtowi gratulacjami. Przygotowali bowiem małą niespodziankę – w związku z odebraną przez niego zaledwie kilka godzin wcześniej nagrodą „Samorządowiec Roku”. Wójt otrzymał kwiaty oraz strażacki wóz bojowy w wersji mini. Odśpiewano też gromkie 100 lat – w gronie gości było bowiem aż dwóch solenizantów – ks. prałat Zenon Górecki oraz druh Wacław Ossowski. Powód do dumy miał też druh Edward Zalewski, który w obecności swoich kolegów otrzymał dyplom członka honorowego Związku OSP RP w Zblewie.
 
wstecz   dalej »
 
Top! Top!